Duke filluar nga nëntori i vitit 2017, Kosova ja hyrë në një seri pa humbje dhe tash pas 13 ndeshjesh, Përfaqësuesja jonë është e pamposhtur.

Humbjen e fundit, skuadra jonë e ka regjistruar në tetor të vitit 2017 nga përfaqësuesja e Islandës (2-0).

Kosova nuk njeh humbje në 13 ndeshje radhazi, statistikë që lë prapa kombëtare të mëdha Kosova nuk njeh humbje në 13 ndeshje radhazi, statistikë që lë prapa kombëtare të mëdha

Seria e ndeshjeve pa humbje ka filluar më 13 nëntor 2017 kundër Letonisë, kur në krye të ekipit ishte trajneri Muharrem Sahiti. Kosova e fitoi me rezultat 4-3 dramën e golave.

Bernard Challandes debutoi me fitore si trajner i Përfaqësueses në triumfin minimal ndaj Madagaskarit në mars 2018 dhe që atëherë e deri më tani e ka udhëhequr skuadrën pa humbje.

(Foto: Telegrafi/Ridvan Slivova)

Më poshtë jua sjellim kundërshtarët dhe rezultatet e Kosovës në 13 ndeshjet e fundit:

Kosova 4-3 Letonia
Kosova 1-0 Madagaskari
Kosova 2-0 Burkina Faso
Shqipëria 0-3 Kosova
Azerbajxhani 0:0 Kosova
Kosova 2-0 Ishujt Faroe
Kosova 3-1 Malta
Ishujt Faroe 1-1 Kosova
Malta 0-5 Kosova
Kosova 4-0 Azerbajxhani
Kosova 2-2 Danimarka
Kosova 1-1 Bullgaria
Mali i Zi 1-1 Kosova

/Telegrafi/