Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Ava Max, është pa diskutim sensacioni ndërkombëtar i vitit.

Ajo së fundmi, i krenoi të gjithë shqiptarët me paraqitjen e saj glamuroze në eventin e madh të ndarjes së çmimeve, MTV Europe Music Awards.

Ava Max në MTV EMA 2019 (Foto: Andreas Rentz/Getty Images/Guliver)

krahas interpretimit fantastik live të dy prej hiteve të saj “Torn” dhe “Sweet bus Psycho”, Ava Max u nderua edhe me një nga çmimet e mbrëmjes.

24-vjeçarja u shpall triumfuese në kategorinë “Depërtimi i vitit”, si një nga artistet e reja e cila ka qenë e suksesshme duke fituar një vend në tregun muzikor internacional.

Ava Max në MTV EMA 2019 (Foto: Jeff Spicer/Getty Images/Guliver)

E veshur nën ngjyrat kuq e zi, Ava dhuroi një interpretim fantastik për publikun, për të cilin mesa duket kanë punuar dhjetëra njerëz.

Ava Max fiton çmimin për 'depërtimin e vitit' në MTV EMA Ava Max fiton çmimin për 'depërtimin e vitit' në MTV EMA

Në një video të shkurtër të shkëputur nga performanca, e të publikuar së fundmi në rrjetin social Instagram, këngëtarja bëri një falënderim për të gjithë ata që i ndihmuan të ketë këtë paraqitje fantastike.

View this post on Instagram

My first EMASSSS!! ❣️thank you thank you thank you!!!!! My heart could just BURST from all the love I felt from the audience!!! Avatars are the strongest and you proved that last night. I wanna thank everyone involved !!!! Soooo many people to thank I will start with my beautiful dancers and choreographer !!! @theedengarden – @paulcaslin the best Creative Director I have ever worked with to date for my live shows!! And @adamblackstone for the amazing sound effects and string arrangements!!!! Thank you to @greglevitt – Sound engineer for having my back!!! Also my GLAM TEAM. @nettyjordan @monaleannemakeup and for the STYLING @jacfleurant @eddagud 💋🙏 Everyone I didn’t mention above that helped tirelessly, thank you for your hard work! ❤️

A post shared by Ava Max (@avamax) on Nov 4, 2019 at 10:35am PST

“Paraqitja ime e parë në MTV EMA! Faleminderit! Zemra ime mund të pëlciste nga e gjithë dashuria që ndjeja nga audienca! Avatarët (klubi i fansave) janë më të fortë dhe ju e vërtetuat atë mbrëmë. Dua të falënderoj të gjithë pjesëmarrësit! Sa shumë njerëz për të falënderuar, unë do të filloj me balerinët dhe koreografët e mi të bukur! @theedengarden – @paulcaslin, drejtorin krijues më të mirë me të cilin kam punuar deri më tani për shfaqjet e mia live! Dhe @adamblackstone për efektet mahnitëse të tingullit dhe aranzhimet e vargut! Faleminderit @greglevitt – Inxhinier i tingullit që më pate mua! Gjithashtu skuadrës së dukjes. @nettyjordan @monaleannemakeup dhe për veshjen @jacfleurant @eddagud. Të gjithë nuk i përmenda më lart që ndihmuan pa u lodhur, faleminderit për punën tuaj të palodhur!”, ka shkruar Ava Max në Instagram.

Përndryshe, ajo po vazhdon të shijojë suksesin e projektit të saj muzikor më të fundit “Freaking me out”, të cilin el ansoi së fundmi me rastin e festës së Halloweenit. /Telegrafi/