Një tjetër natë e madhe për yjet shqiptare të muzikës botërore në evenimentin e ‘MTV Europe Music Awards 2019’.

Në evenimentin e zhvilluar në Sevilla të Spanjës, këngëtarja shqiptare me famë botërore, Ava Max, ka fituar çmimin për ‘depërtimin e vitit’.

25-vjeçarja hyri në këtë ngjarje me dy nominime, atë për artisten e re më të mirë dhe atë për depërtimin e vitit, dhe pikërisht këtë të fundit e fitoi.

Ava Max me çmimin e fituar (Foto: Kate Green/Getty Images for MTV/Guliver)

Për më shumë, Ava ka shkëlqyer edhe me dukjen e saj duke u përfshirë në listën e bukurosheve të veshura më mirë.

Njëherësh, ajo ishte e ftuar për të qenë edhe një prej performuesve në skenën e ‘MTV EMA 2019’. /Telegrafi/