Koulibaly: Napoli do ta fitoj Scudetton

Kalidou Koulibaly (Foto: Francesco Pecoraro/Getty Images/Guliver)

Kalidou Koulibaly ka këmbëngulur që Napoli më në fund do t’i japë fund pritjes së tyre për Scudetto këtë sezon.

Mbrojtësi senegalez shënoi autogol në minutat shtesë duke ia dhuruar fitoren 4-3 Juventusit para pushimit ndërkombëtar.

Por, Koulibaly bëri të qartë që skuadra e tij e ka kaluar zhgënjimin dhe është gati për luftën për titull.

Insigne: Napoli synon titullin, Juventusi dhe Interi janë të fortë
Lexo po ashtu Insigne: Napoli synon titullin, Juventusi dhe Interi janë të fortë

“Kush do ta fitojë Scudetto? Napoli. Dhe ju mund ta shkruani këtë”, ka thënë fillimisht Koulibaly për Corriere dello Sport.

Koulibaly gjatë një dueli me Cristiano Ronaldon (Foto: Emilio Andreoli/Getty Images/Guliver)

“Ne e besojmë këtë, humbja në Torino nuk la asnjë gjurmë”.

“Sezoni gjithashtu sapo ka filluar”, përfundoi mbrojtësi i Napolit. /Telegrafi/

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

Bayerni shokon të gjithë me trajnerin i cili do ta drejtojë ekipin sezonin e ardhshëm

Ish-legjenda e Liverpoolit tregon trajnerin favorit për ta zëvendësuar Kloppin

Ancelotti i bën një premtim të madh Arda Gulerit mes pakënaqësive për mungesë minutash

Nga xhirimi i ngadalësuar, duket se shuhen dilemat se a ishte gol apo jo gjuajtja e Yamal

Humbja nga Reali sjell diçka të mirë te Barcelona, Xavi merr vendimin e madh?