LAJMI I FUNDIT:

Kosta Rika mposht Japoninë dhe lë gjithçka të hapur në Grupin E

Kosta Rika mposht Japoninë dhe lë gjithçka të hapur në Grupin E

Përfaqësuesja e Kosta Rikës e ka mposhtur Japoninë me rezultat 1-0 në ndeshjen e dytë të Grupit E në kuadër të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Reklama

Pas humbjes së thellë nga Spanja, Kosta Rika shihej si skuadër jo-favoritet, sidomos ndaj Japonisë që mposhti Gjermaninë.

Megjithatë, ekipi përfaqësues nga Amerika Qendrore u tregua luftarak duke fituar në fund një ndeshje shumë të luftuar.

Në pjesën e dytë, u zhvillua lojë e barabarta nga të dyja skuadrat, por pa ndonjë rast të theksuar për gol dhe portat mbeten të paprekura.

Në pjesën e dytë, Japonia ishte skuadër dukshëm më e mirë duke krijuar më shumë dhe duke rrezikuar disa herë, por golin e vetëm e shënoi Kosta Rika.

Ishte Keysher Fuller Spence (81’), i cili shënoi golin e epërsisë 1-0 dhe me këtë rezultat përfundoi ndeshja pas 90 minutave.

Pas kësaj fitore, Kosta Rika e sheh veten në pozitën e tretë me tri pikë, po aq sa ka Japonia e dyta.

Në ndeshjen e ardhshme, Japonia luan ndaj Spanjës, ndërsa Kosta Rika përballet me Gjermaninë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Vjen reagimi nga Armand Duka pas zgjedhjes si zëvendës president i UEFA-s

Ndërkombëtare
Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Një tifoz terrorist i Crvena Zvezdës mbeti i vrarë në Kosovë, mediat boshnjake ia zbulojnë identitetin dhe raportojnë për shtyrjen e derbit të Beogradit

Ndërkombëtare
Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

Ancelotti konfirmon në konferencë rikthimin e Arda Guler, talenti turk lëndohet vetëm disa minuta më vonë në stërvitje

La Liga
Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

Zbulohet përplasja në fund të ndeshjes mes Bellingham dhe Azpilicuetas: Ju nuk mund të flisni për 'Fair-Play'

La Liga
Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

Florentino Perez ka një lajm të keq për Ancelottin dhe tifozët e Real Madridit

La Liga
Kalo në kategori