LAJMI I FUNDIT:

Kosova zhbllokon ndeshjen, Uran Bislimi shënon gol të jashtëzakonshëm

Kosova zhbllokon ndeshjen, Uran Bislimi shënon gol të jashtëzakonshëm

Pas një pjesë të parë pa gola, Kosova ka arritur që të shënojë në fraksionin e dytë ndaj Ishujve Faroe.

Reklama

Dominimi i Kosovës solli frytet e veta, kur në minutën e 64-të erdhi edhe goli i parë.

Mesfushori i Luganos, Uran Bislimi, pranoi një top në afërsi të zonës dhe me një goditje të fuqishme shënoi për 1-0.

Një gol që rrallë shihet në ndeshjet e futbollit, pasi që topi shkoi direkt në trekëndëshin e portës.

Portieri mbeti i palëvizur nga kjo goditje.

Alain Giresse po provon lojtarë të rinj në këtë dy ndeshjet miqësore të muajit nëntor. /Telegrafi/

VIDEO

Në trend Sport

Më shumë
Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Premier League
Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

Kroos i dashuruar në lojën e talentit të Real Madridit: Ky djalë duhet të stërvitet me ne çdo ditë sepse është i mrekullueshëm

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Cila skuadër i ka tifozët më të zhurmshëm në Ligën e Kampionëve - publikohet lista

Liga e Kampionëve
Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Publikohen deklaratat e gruas që Dani Alves dyshohet se e sulmoi seksualisht

Ndërkombëtare
Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Mourinho flet për të ardhmen e Romës, Dybala dhe historia e Sevillas përpara finales së Ligës së Evropës

Liga e Evropës
Kalo në kategori