Kosova U21 turpërohet nga Anglia U21, anglezëve iu deshën vetëm 45 minuta për të shënuar gjashtë herë

Kosova U21 ka pësuar humbje të thellë ndaj Anglisë U21 me rezultat 6-0 në “Fadil Vokrri”, në kuadër të eliminatoreve për “EURO 2021”

Kosova u mbajt mirë në pjesën e parë, duke mos lejuar që të pësojë edhe pse anglezët kishin disa raste.

Anglezët ndezën motorët në pjesën e dytë, duke shënuar plot gjashtë herë.

Goli i epërsisë erdhi në minutën e 51′ nga Edward Nketiah.

I njëjti futbollist shënoi edhe golin e dytë në minutën e 55-të dhe të tretin nga penalltia në minutën e 60-të.

Anglezët arrijnë të shënojnë golin e katërt nga një futbollist tjetër i Arsenalit, Reiss Nelson.

Golin e pestë e shënoi Ryan Sessegnon, ndërsa të gjashtin Jude Bellingham.

Angli mbetet lider i grupit me 15 pikë nga 5 ndeshje, ndërsa Kosova pas 6 ndeshjeve ka 6 pikë dhe mban pozitën e pestë. /Telegrafi/

John Terry zbulon historinë e patreguar se si ai udhëhoqi kryengritjen te Chelsea ndaj një trajneri

Klopp e donte lojtarin që sot luan për Liverpoolin, por bordi kërkonte një tjetër - si nisi mosmarrëveshja mes tyre

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Arsenali mendon ofertat për Guimaraes dhe Luiz – kjo pasi alternativa kryesore e tyre pëlqen Barcelonën dhe Bayern Munichun

Driblim që ta kujton

Driblim që ta kujton "Fenomenin" - Mbappe turpëroi lojtarin kundërshtar

“Nuk ishte gabim i Araujos, ishte meritë e imja” – Barcola kthehet të flas për momentin vendimtar në ndeshjen Barcelona-PSG