LAJMI I FUNDIT:

Kosova ka vendosur për përzgjedhësin e ri, ai ishte në shortin e Ligës së Kombeve – zyrtarizimi së shpejti

Kosova ka vendosur për përzgjedhësin e ri, ai ishte në shortin e Ligës së Kombeve – zyrtarizimi së shpejti

Përfaqësuesja e Kosovës ka vendosur për përzgjedhësin e ri i cili do t’i udhëheq Dardanët.

Ka qenë Alba Morina nga Federata e Futbollit të Kosovës e cila ka konfirmuar një gjë të tillë në emisionin Dueli Sportiv në televizionin Dukagjini.

Morina tha se përzgjedhësi i ri ka qenë edhe në shortin e Ligës së Kombeve dhe së shpejti pritet të bëhet zyrtarizimi.

“Po ka qenë. Emri i trajnerit për qarqet brenda Federatës për njerëzit që duhet me ditë, e dinë, ju krejt keni me marrë vesh në një konferencë për media shumë shpejtë. Kjo punë bëhet në krejt botën si e tillë,” tha ajo.

Emrat e trajnerëve gjermanë që u përfolën për përzgjedhës të Kosovës – cili do të ishte ideal sipas jush?
Lexo po ashtu Emrat e trajnerëve gjermanë që u përfolën për përzgjedhës të Kosovës – cili do të ishte ideal sipas jush?

Ndërsa, shtoi se nuk është në dijeni nëse trajneri është gjerman, ashtu siç kishte thënë kryetari i FFK-së, Agim Ademi.

Deri më tani janë përmendur disa emra të trajnerëve gjermanë për të marr drejtimin e Përfaqesueses së Kosovës.

Andre Breitenreiter, Bruno Labbadia dhe Franco Foda janë emrat më të spikatur për të marr drejtimin e Kosovës.


Në trend Sport

Më shumë
Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

Mbappe nuk do të jetë më i paguari te Reali, tre lojtarë do të fitojnë pagë më të madhe se francezi

La Liga
Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

Real Madridi me lëvizje befasuese, planifikon rikthmin e dy legjendave në ekip

La Liga
Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Milan në kërkim të një transferimi të ri, ‘peshkon’ tek Manchester United

Serie A
Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Formacionet zyrtare, Chelsea – Liverpool: Klopp me mungesa të theksuara

Premier League
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Arsenali ka hyrë në histori të Ligës Premier pas fitores së thellë ndaj Newcastle

Premier League
Kalo në kategori