LAJMI I FUNDIT:

Konvoji i tankeve dhe autoblindave ruse shkatërrohet nga ukrainasit në afërsi  të Avdiivkas

Konvoji i tankeve dhe autoblindave ruse shkatërrohet nga ukrainasit në afërsi  të Avdiivkas

Luftimet e ashpra janë duke vazhduar në afërsi të Avdiivkas, ku rusët tentuan të sulmojnë pozicionet ukrainase.

Madje atje ukrainasit arritën të shkatërrojnë konvojin e tankeve dhe autoblindave ruse, që ia kishin mësyrë pozicioneve të tyre, transmeton Telegrafi.

Në një video të filmuar nga ajri, shihet momenti kur tanket dhe autoblindat ruse shkatërrohen nga dronët kamikaz, artileria dhe minat antitank.


Ukrainasit pretendojnë se rusët kanë humbur 1,160 ushtarë tjerë dhe 58 sisteme artilerike në 24 orët e fundit
Lexo po ashtu Ukrainasit pretendojnë se rusët kanë humbur 1,160 ushtarë tjerë dhe 58 sisteme artilerike në 24 orët e fundit

Sulmi ishte aq i koordinuar sa që asnjë nga këto mjetet që ishin pjesë e një konvoji, nuk mbeti pa u shkatërruar.

E ukrainasit pretendojnë se në këtë aksion janë kapur rob lufte edhe disa ushtarë rusë që ishin pjesë e atij konvoji. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Politika

Politika "idiotike" e Gjermanisë, Britania e Madhe "një shtet islamik",...: Çfarë mendon në të vërtetë kandidati për zëvendëspresident i Donald Trump, J.D. Vance për Evropën?

Botë
Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Brenda hotelit më të gjatë në Evropë - që do të hapet këtë verë

Evropa

"Sulmuesi ishte i buzëqeshur", polici i plagosur rrëfen si ndodhi ngjarja në Loznicë

Serbia
Biden pranon se mund t'i duhet të heqë dorë nga gara për President?

Biden pranon se mund t'i duhet të heqë dorë nga gara për President?

Amerika
Moska zyrtare deklarohet rreth “planit të Donald Trumpit për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë”

Moska zyrtare deklarohet rreth “planit të Donald Trumpit për t'i dhënë fund luftës në Ukrainë”

Botë
Vance apo Harris: A ndihmon zgjedhja e kandidatit për zëvendës-president për të fituar zgjedhjet në SHBA?

Vance apo Harris: A ndihmon zgjedhja e kandidatit për zëvendës-president për të fituar zgjedhjet në SHBA?

Amerika
Kalo në kategori