LAJMI I FUNDIT:

Ukrainasit pretendojnë se rusët kanë humbur 1,160 ushtarë tjerë dhe 58 sisteme artilerike në 24 orët e fundit

Ukrainasit pretendojnë se rusët kanë humbur 1,160 ushtarë tjerë dhe 58 sisteme artilerike në 24 orët e fundit

Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë ukrainase ka njoftuar se Rusia ka humbur 1,160 ushtarë tjerë dhe 58 sisteme artilerike në 24 orët e fundit.

Ukrainasit në raportin më të fundit sa i përket humbjeve të forcave pushtuese ka dhënë detaje nga fushëbeteja, transmeton Telegrafi.

Sipas Kievit, rusët nga 24 shkurti e deri më 16 qershor të këtij  viti (sot), kanë humbur makineri dhe personel ushtarak siq vijon në listën e publikuar më poshtë:


526,310 (+1,160) personel ushtarak;

7,956 (+0) tanke;

15,269 (+6) autoblinda;

13,913 (+58) sisteme artilerike;

1,104 (+1) sisteme raketore;

853 (+0) sisteme të mbrojtjes kundërajrore;

359 (+0) aeroplanë;

326 (+0) helikopterë;

11,159 (+11) dronë;

2,296 (+3) raketa;

28 (+0) luftanije;

1 (+0) nëndetëse. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Amerika
Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Amerika
Çfarë dihet për personin e armatosur, viktimat dhe hetimin

Çfarë dihet për personin e armatosur, viktimat dhe hetimin

Amerika
Lëvizja e Trumpit që ia shpëtoi jetën para se të qëllohej nga sulmuesi 20-vjeç

Lëvizja e Trumpit që ia shpëtoi jetën para se të qëllohej nga sulmuesi 20-vjeç

Amerika
Snajperisti reagoi menjëherë, neutralizoi sulmuesin e Donald Trumpit

Snajperisti reagoi menjëherë, neutralizoi sulmuesin e Donald Trumpit

Amerika
Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Amerika
Kalo në kategori