LAJMI I FUNDIT:

Konfiskohen 10 kuti municion dhe armë në pikën kufitare te Dheu i Bardhë

Konfiskohen 10 kuti municion dhe armë në pikën kufitare te Dheu i Bardhë
Ilustrim

Janë konfiskuar dhejtë kuti me municion në pikën kufitare te Dheu i Bardhë, bënë të ditur policia.

Reklama

Sipas policisë personit të cilit iu është gjetur kjo sasi e municionit në valixhen e tij është arrestuar.

Përveç kësaj të njëjtit i janë gjetur edhe armë rekreative ajrore të kalibrit 4.5 mm gjithsejtë 10×250=2500 copë.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit në valixhet e tij janë gjetur dhe konfiskuar dhjetë (10) kuti me municion për armë rekreative ajrore të kalibrit 4.5 mm gjithsejtë 10×250=2500 copë. Me vendim të prokurorit kujdestar i  dyshuari dërgohet në mbajtje”, njofton policia.

Konfiskohen armë e municion në Grashticë, arrestohen tre persona
Lexo po ashtu Konfiskohen armë e municion në Grashticë, arrestohen tre persona

Përveç kësaj gjatë 24 orëve të fundit policia kishte arrestuar edhe tre persona të tjerë në Grashticë pasi iu ishin gjetur dhe konfiskuar një armë automatike AK-47 me karikator, katër pistoleta të ndryshme me karikator (njëra prej tyre me gas) 49-fishekë kalibër i ndryshëm, 44-fishekë me gas, dhe 349- gëzhoja kalibër i ndryshëm./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kurti publikon emrat e personave dhe grupeve kriminale të përfshirë në protestën e dhunshme

Kurti publikon emrat e personave dhe grupeve kriminale të përfshirë në protestën e dhunshme

Siguri
Ish-ambasadori i Shqipërisë, Çejku: Nëse Qeveria Kurti ka një listë të agjentëve të Serbisë të infiltruar në Kosovë ta bëjë publike

Ish-ambasadori i Shqipërisë, Çejku: Nëse Qeveria Kurti ka një listë të agjentëve të Serbisë të infiltruar në Kosovë ta bëjë publike

Lajme
Del nga burgu ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, do të vazhdojë dënimin në shtëpi

Del nga burgu ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, do të vazhdojë dënimin në shtëpi

Lajme
Krasniqi: Kurti e krijon krizën pastaj tërhiqet, e degradon Kosovën për nja pesë hapa mbrapa

Krasniqi: Kurti e krijon krizën pastaj tërhiqet, e degradon Kosovën për nja pesë hapa mbrapa

Lajme
Kuvendi diskuton për veriun, Kurti paraqet qëndrimin para deputetëve

Kuvendi diskuton për veriun, Kurti paraqet qëndrimin para deputetëve

Lajme
Kërkohet paraburgim për katër serbë për pjesëmarrje në tensionimin e situatës në veri

Kërkohet paraburgim për katër serbë për pjesëmarrje në tensionimin e situatës në veri

Lajme
Kalo në kategori