Përfaqësuesja e Kolumbisë ka arritur të shënoi fitore në ndeshjen për vendin e tretë në kuadër të Kupës së Amerikës.

Kolumbia ka arritur t’i mposhtë Shtetet e Bashkuara të Amerikës me rezultat minimal 1:0.

Golin e vetëm në ndeshje kolumbianët e shënuan në minutën e 30-të pas një aksioni fantastik.

Juan Cuadrado dhe James Rodriguez organizuan një aksion fantastik ku në fund shënoi Carlos Bacca.

Kështu kolumbianët zënë vendin e tretë në Kupën e Amerikës, pozitë që ishte më e mira që nga viti 2001, ndërsa nikoqiri i kësaj gare Amerika zuri vendin e katërt, vendi më i mirë në histori të tyre. /Telegrafi/