Ronald Koeman ka pranuar që Barcelona duhet të përmirësojë disa aspekte të lojës së tyre, me trajnerin holandez që tregon për lojën e tyre pa top pasi mundi Dinamo Kiev me rezultatin 2-1 të mërkurën në mbrëmje.

Ukrainasve u mungonin disa lojtarë për shkak të infektimit me COVID-19 dhe dëmtimeve, megjithatë kishte disa momente gjatë ndeshjes kur ata shqetësuan katalanasit dhe ua vështirësuan fitoren.

“Në përgjithësi, ne jemi mirë. Të fitosh të tre ndeshjet e Ligës së Kampionëve është shumë pozitive”, ka thënë fillimisht Koeman pas ndeshjes.

Barcelona mposht edhe Dinamo Kievin, mbetet lider në grup Barcelona mposht edhe Dinamo Kievin, mbetet lider në grup

“Ne duhet të luajmë mirë dhe duhet të përmirësojmë lojën pa top”.

“Pavarësisht fitores, kishte pjesë të lojës ku Barcelona u vë nën një presion të drejtë. Problemi ekziston, ndonjëherë nuk mund ta shtyni atë”.

Notat e lojtarëve, Barcelona 2-1 Dinamo Kiev: Portieri i ukrainasve lojtar i ndeshjes Notat e lojtarëve, Barcelona 2-1 Dinamo Kiev: Portieri i ukrainasve lojtar i ndeshjes

“Nëse e bëni, lini hapësira. Ata kanë luajtur mirë dhe kanë krijuar rrezik. Në përgjithësi, në mbrojtje, kemi qenë të mirë”.

“Në asnjë ndeshje tjetër nuk kemi pësuar aq shumë rrezik nga kundërshtari sa kemi pasur sot. Duhet ta përmirësojmë lojën pa top”, përfundoi holandezi. /Telegrafi/