Kjo ishte e pritshme: Reali në çerekfinale (Video)

Real Madridi e ka eliminuar Romën për t’u kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Në ndeshjen e parë të 1/8 së finales të zhvilluar në Stadio Olimpico, Los Blancos fituan me rezultat 2-0 dhe pas triumfit edhe në Santiago Bernabeu, ata vazhdojnë tutje me rezultat të përgjithshëm prej 4-0.

cristi

Gjysma e parë nuk prodhoi gola, por kjo nuk do të thotë se munguan rastet. Ishte pikërisht skuadra mysafire që i pati shanset më të mira, duke qenë se kërkonte përmbysjen e rezultatit nga sfida e parë.

cristina1

Rastet më të mira i patën Edin Dzeko dhe Mohamed Salah, mirëpo ata dështuan të shënonin përballë portierit Navas.

Edhe në fraksionin e dytë, Giallorossët patën shanse të shënonin, mirëpo nuk u treguan efektivë në shanset e tyre, ashtu që erdhi ndëshkimi.

cr

Menjëherë pasi hyri në lojë, Lucas Vazquez pranoi një top nga Modric, depërtoi në zonë dhe asistoi te Cristiano Ronaldo, i cili e futi topin në rrjet 64’.

Kaluan vetëm katër minuta dhe erdhi goli i dytë. CR7 kësaj radhe në rolin e asistuesit, ndërsa James Rodriguez ia futi topin nën këmbë Szczesnyt (68’).

Raste pati edhe në minutat e mbetura, por Reali i shpërdoroi shumë raste të tjera shënimi. Derisa Roma e goditi shtyllën. /Telegrafi/

1-0: Cristiano Ronaldo i jep Real Madridit epërsinë ndaj Romës.

Posted by Telegrafi Sport on Tuesday, 8 March 2016

2-0: Cristiano Ronaldo asiston dhe James Rodriguez shënon ndaj AS Roma.

Pep Guardiola shiti dy yje të Barcelonës pasi erdhën në stërvitje të dehur – ai donte ta mbronte Messin

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

"Deri dje, nuk isha i sigurt se kush ishte lojtari më i mirë në botë, tani e di" - De Ligt me fjalë të mëdha për yllin e Realit

Më pak se 200 minuta të luajtura, por tre gola të shënuar – Arda Guler po shkëlqen me Real Madridin

Agjenti i lojtarit takohet me Decon, Barcelona gati t'ia plotësojë dëshirën më të madhe Xavit

Presidenti i Francës e zyrtarizon Mbappen te klubi i ri, ka një lutje të madhe për ta