LAJMI I FUNDIT:

“Kjo është diferenca”, Nathan Ake tregon avantazhin që ka Man City ndaj Arsenalit në luftën për titull

“Kjo është diferenca”, Nathan Ake tregon avantazhin që ka Man City ndaj Arsenalit në luftën për titull

Nathan Ake beson se Manchester City është në kontroll të fatit të tyre, ndryshe nga sezoni i kaluar kur ata duhet të prisnin që Arsenali të gabojë, për të fituar Ligën Premier.

“Për mua nuk ka rëndësi me të vërtetë. Është në duart tona tani kështu që nuk varemi se çfarë bëjnë ata”.

“Kjo është diferenca nga viti i kaluar, ne vareshim nga ajo se çfarë bënin ata. Këtë sezon është në duart tona”.


“Ne e dimë se nëse fitojmë katër ndeshjet e ardhshme do të shpallemi kampionë. Gjëja e vetme që duhet të bëjmë është të fokusohemi tek ndeshja e radhës”, ka thënë Ake.

Guardiola i bindur se Arsenali nuk bën më hapa fals: Tani e dimë se çfarë duhet bërë
Lexo po ashtu Guardiola i bindur se Arsenali nuk bën më hapa fals: Tani e dimë se çfarë duhet bërë

“Natyrisht, do të ishte mirë nëse ata lëshojnë disa pikë. Ne jemi të fokusuar tek vetja jonë dhe është në duart tona”.

“Ka të bëjë me atë se çfarë do bëjmë ne tani. Për momentin po shkon mirë, por ne e dimë se çfarë duhet të bëjmë në fund, të fitojmë katër ndeshjet dhe të shpallemi kampionë”.

Manchester City mbetet një pikë mbrapa Arsenalit në garën për titull, por që kanë një ndeshje më pak të zhvilluar./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Ndërpreu pushimet me të dashurën dhe babai i tij udhëtoi gjashtë orë kot për t’i sjell këpucët sportive - nuk luajti asnjë minutë në Euro 2024

Përfaqësueset
Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

Djali i tij është sensacioni i Euro 2024, por babai i Yamalit e tepron me deklaratën për Messin

La Liga
U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

U rrah me tifozë për të shpëtuar familjen e tij në tribuna, Darwin Nunez përballet me një pezullim të gjatë

Ndërkombëtare

"I them çdo ditë eja te Real Madridi" - Carvajal tregon se cilin lojtar të Spanjës e do te Los Blancos

Përfaqësueset
Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Anglisë mund t’i jepet një avantazh i madh përpara finales së Euro 2024 kundër Spanjës

Përfaqësueset
Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Super kompjuteri parashikon se kush e fiton finalen e Euro 2024 mes Spanjës dhe Anglisë

Përfaqësueset
Kalo në kategori