Sezoni i dytë i “The Kardashians” në Hulu u shfaq premierë dy javë më parë, me sezonin që zhytej drejtpërdrejt në dramën e Khloe Kardashian dhe ish-partnerin e saj, Tristan Thompson.

Në episodin e dytë, Khloe është ende duke u marrë me pasojat e skandalit të tij të fundit, i cili e përfshiu atë duke mirëpritur një fëmijë tjetër me trajneren e Houston, Maralee Nichols, pavarësisht se ai me vetëdije i bëri presion asaj që të kishte një fëmijë tjetër me të nëpërmjet një nëne surrogate.

Gjatë episodit, Khloe ka mësuar se ka ‘traumë truri’ si pasojë e skandalit të tradhtisë së Tristan, shkruan The Sun.

Reklama

Ylli televiziv dhe motra Kendall Jenner vizituan një mjek për të kontrolluar gjendjen e tyre mendore dhe për të kuptuar se si janë në të vërtetë.

Reklama

Dyshja iu nënshtruan MRI-ve dhe më pas u ulën me mjekun për të shqyrtuar rezultatet.

Së pari Dr. Amen shikoi trurin e modeles, duke thënë: “Kendall ka një tru të bukur” dhe vuri në dukje disa shenja të traumës dhe ankthit.

Më pas ai ndërroi ingranazhet, duke parë trurin e Khloe, i cili tregoi trauma fizike dhe emocionale.

Doktori iu drejtua Khloe-s: “Nëse ne shikojmë trurin tuaj – ky është truri juaj këtu. E keni lënduar trurin?”.

Reklama

“E bëra. Kalova në xhamin e përparmë të makinës kur isha 16 vjeç. Së pari me kokën dhe unë u rrëzova dhe në fakt godita kokën disa herë më shumë pas kësaj”, u përgjigj Khloe.

Më pas ai i tregoi pjesë të tjera të skanimit të saj, duke i thënë: “Ti shqetësohesh dhe mund të jesh në ankth dhe ke pasur trauma. A e sheh këtë diamant? Kjo shpesh do të shkojë me trauma emocionale”.

Reklama

Dyshja më pas u ulën për të diskutuar disa nga ai shqetësim emocional i Khloe.

Ajo reflektoi mbi jetën e saj teksa shpjegoi: “Babai im vdiq kur isha 19 vjeçe. Unë isha e martuar për pesë vjet dhe u divorcova”.

Reklama

Themeluesja e “Good American” vazhdoi duke folur për ish-in e saj, Lamar Odom : “Ish-burri im – ai luftoi me drogën. Por ai pati shumë trauma dhe më pas mendoj se u ekspozova ndaj shumë traumave duke qenë në atë marrëdhënie”.

Më pas ajo e zhvendosi bisedën te Tristan, i cili e tradhtoi atë disa herë shumë publikisht.

“Ish-i dashuri im i fundit, pati shumë mashtrime gjatë kohës që isha shtatzënë dhe më pas ai sapo lindi një fëmijë me dikë tjetër ndërsa ishim bashkë”, tha ajo tutje.

Reklama

“Dhe të gjitha këto gjëra i mësoj vetë nga mediat sociale, kështu që janë goxha traumatike. Tingëllon e pabesueshme që kjo është diçka që një person ka kaluar”, vazhdoi rrëfimin Khloe.

Reklama

Dr. Amen më pas pyeti: “Si ia arrini të jeni kaq mirë?”, të cilës Khlo i përgjigjet duke thënë: “Unë mendoj se familja”.

Ylli i ka lënë fansat të dijnë më shumë detaje, duke treguar të mirat dhe të këqijat në jetën e saj deri më tani.

Në premierën e sezonit të dytë, ajo konfirmoi se ishte në pritje të një fëmije të dytë me Tristanin përmes një nëne surrogate.

Khloe gjithashtu hodhi një vështrim intim në lindjen e fëmijës së saj të dytë në korrik – me zbulimin e tradhtisë së Tristanit diku tjetër në episodin premierë.

Reklama

Ardhja e foshnjës së ish-çiftit erdhi menjëherë pasi Khloe zbuloi se Tristan kishte tradhtuar sërish me Maralee Nichols.

Reklama

Diku tjetër në episod, Khloe foli për ndjenjën e “të bezdisur” nga fëmija i tij i dashur në aktin përfundimtar të tradhtisë.

Në skenat nga seriali i ri, Khloe i tha motrës Kylie se nuk e kishte idenë për pabesinë e fundit të Tristanit përpara vendimit që të kenë një fëmijët të dytë.

Ylli televiziv zbuloi gjashtu se Thompson i kishte propozuar në vitin 2020, por ajo e ka refuzuar. /Telegrafi/