LAJMI I FUNDIT:

Khabib Nurmagomedov i përgjigjet me thumba McGregorit pas humbjes ndaj Poirier

Khabib Nurmagomedov i përgjigjet me thumba McGregorit pas humbjes ndaj Poirier

Rivali më i ashpër i Conor McGregor, Khabib Nurmagomedov është përgjigjur pasi irlandezi theu kyçin e këmbës gjatë humbjes së tij në UFC 264 ndaj Dustin Poirier.

Reklama

McGregor po kërkonte të kthehej në kolonën e fitoreve kundër Poirier, pasi kishte humbur ndaj ish-kampionit të përkohshëm të lehta në muajin janar.

Ai kishte momentet e tij të mira në raundin e parë të meçit kryesor të shtunën pas mesnate, por Poirier pothuajse me siguri e kishte fituar raundin pasi ishte më i mirë në pesë minutat e para.

Poirier mposht McGregorin në UFC 264, irlandezi pësoi thyerje të tmerrshme të kyçit të këmbës
Lexo po ashtu Poirier mposht McGregorin në UFC 264, irlandezi pësoi thyerje të tmerrshme të kyçit të këmbës

Pak përpara se të përfundonte raundi i parë, McGregor synoi një grusht por u rrëzua, pasi në tentativë theu kyçin e këmbës dhe gjyqtari ndali meçin.

Nuk i duhej shumë Khabibit për t’u lajmëruar në Twitter, me ish-kampionin e peshave të lehta në pension që pretendonte se e mira kishte fituar mbi të keqen.

Momenti i frikshëm kur McGregor theu kyçin e këmbës në përballjen ndaj Poirier
Lexo po ashtu Momenti i frikshëm kur McGregor theu kyçin e këmbës në përballjen ndaj Poirier

“E mira gjithmonë mposht të keqen. Shumë i lumtur për Dustin Poirier. Shpresoj të merr rripin në fund të vitit”, ka shkruar Khabib në profilin e tij.

Nurmagomedov i pamposhtur mund të ketë dalë në pension gati para një viti, por kjo nuk e ndaloi McGregor të fliste për rusin përpara luftës së tij të shtunën.

McGregor pretendoi se rivali i tij nuk kishte bërë “asgjë në këtë sport” para se të largohej dhe ‘të bëhej i trashë’ në pension. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori