Kevin Holland dhe Kyle Daukaus luftuan në një përballje jo të çuditshme, pasi Holland ishte nokautuar.

Holland do të ishte në garë për MVP të UFC pasi pandemia goditi sportin vitin e kaluar, me amerikanin që garoi pesë herë dhe fitoi të pesta meçet në vitin 2020.

Këtë vit gjërat kanë qenë më pak të suksesshme për luftëtarin e arteve marciale, me humbje ndaj Derek Brunson dhe Marvin Vettori.

Të shtunën në mbrëmje, 28-vjeçari u kthye në aksion në UFC Apex për të përballuar Daukaus, dhe gjërat sigurisht përfunduan në një mënyrë të pakënaqshme në raundin e parë.

Holland u rrëzua në tokë pas një përplasjeje aksidentale me kokë, por arriti të ngritej përsëri në luftë, para se Daukaus të godiste kundërshtarin e tij në momentet pasuese.

Reklama
Reklama

Sidoqoftë, gjyqtari më pas mbajti një përmbledhje të luftës dhe kuptoi që Hollanda ishte rrëzuar nga përplasja aksidentale e kokës dhe duhej ta kishte përfunduar luftën.

Nuk është për t’u habitur që Daukaus, të cilit fillimisht iu dha fitorja, nuk ishte shumë i kënaqur me vendimin përfundimtar, pasi dëshironte të përballej edhe më tej me kundërshtarin e tij. /Telegrafi/