Afati kalimtar veror pritet të jetë shumë i nxehtë edhe për Liverpoolin.

Pasi në sezonin e fundit nuk arritën të zënë një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, skuadra e Liverpoolit po kërkon ta zë këtë sezon me cdo kusht.

Megjithatë, ky sezon pritet të jetë shumë më i vështirë, pasi skuadrat si Manchester United, Manchester City dhe Chelsea, kanë afruar në radhët e tyre trajnerë të njohur si Jose Mourinho, Pep Guardiola dhe Antonio Conte, për ta bërë garën edhe më të vështirë.

Por, as trajneri Jurgen Klopp nuk po rrinë duarkryq pasi ia ka dorëzuar drejtuesve të klubit listën me futbollistët që i dëshiron në radhët e veta.

Këta janë 10-të futbollistët që i kërkon Liverpooli:

1.Sadio Mane (Southampton)

mane

2.Piotr Zielinski (Udinese)

zielinski

3.Ben Chilwell (Leicester City)

during the FA Youth Cup semi final, second leg match between Leicester City and Manchester City at The King Power Stadium on April 8, 2015 in Leicester, England.

4.Mahmoud Dahoud (Borussia Monchengladbach)

dahoud

5.Mario Gotze (Bayern Munich)

gotze

6.Jonathan Tah (Bayer Leverkusen)

tah

7.Jonas Hector (Cologne)

hector

8.Nuri Sahin (Borussia Dortmund)

sahin

9.Aleix Vidal (Barcelona)

vidal

10.Marek Hamsik (Napoli)

hamsik