LAJMI I FUNDIT:

Këngëtari Blake Shelton nderohet me yllin e “Hollywood Walk of Fame”

Këngëtari Blake Shelton nderohet me yllin e “Hollywood Walk of Fame”
Foto: Getty Images

Këngëtari i zhanrit ‘country’, Blake Shelton, është nderuar me një yll në “Hollywood Walk of Fame”.

Reklama

Ai ishte shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Gwen Stefani dhe miq të kastit nga “The Voice”, Carson Daly dhe Adam Levine.

“Epo, asgjë nuk është zyrtare për mua nëse Gwen nuk është pjesë e saj. Nuk do të ndihesha mirë, në fakt, ndoshta do të isha siguruar dhe do të kërkoja përreth dhe do të gjeja një ditë, nëse ajo nuk do të kishte mundur të ishte këtu sot”, tha ai gjatë fjalimit.

Foto: Getty Images

“E bëra atë në një ditë kur ajo të mund të ishte këtu dhe të ishte me mua sepse gjërat thjesht nuk janë argëtuese nëse ajo nuk është pjesë e saj”, tha ai tutje për Fox News Digital pas ceremonisë.

Gjatë fjalimit të tij, Shelton e bëri të qartë se sa shumë do të thotë Stefani për të, duke thënë: “Unë nuk i kontrollova gjërat nga lista ime e arritjeve të mëdha në jetën time kur u martova me Gwen”.

Të gjitha lajmet nga Walk of Fame
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Walk of Fame

Ai shtoi se marrja e yllit të tij “është thjesht qershia mbi tortë” dhe ajo do të jetë gjithmonë “gjëja më e mirë që i ka ndodhur në këtë jetë”.

Foto: Getty Images

Tre fëmijët e Stefanit, Zuma Rossdale, Apollo Rossdale dhe Kingston Rossdale, të cilët ajo i ndan me ish-Gavin Rossdale, ishin po ashtu për të mbështetur njerkun e tyre, Shelton.

Pavarësisht suksesit të madh në industrinë e muzikës, Shelton nuk e kishte menduar kurrë një gjë të tillë.

“Asnjëherë në jetën time nuk mund ta imagjinoja të kisha një yll në Walk of Fame”, tha Shelton për Fox News Digital.

Foto: Getty Images

“E krahasoj këtë gjë me njerëzit që njoh dhe artistët e country që kanë një yll, ata janë heronjtë e mi, dhe kështu jam shumë krenar dhe i nderuar që jam pjesë e kësaj gjëje tani”.

Në momentin emocionues, ai kujtoi edhe të vëllanë Richie, i cili ndërroi jetë në moshën 24 vjeçare, kur Shelton ishte 14 vjeç.

Foto: Getty Images

“Richie ishte vëllai im që e humba shumë e shumë vite më parë, kështu që ia dedikoj yllin tim në këtë Walk of Fame”. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Magazina
“Sa kam punuar për këtë projekt” - Olta Gixhari zbulon detaje për filmin “Në kuadër të dashurisë”

“Sa kam punuar për këtë projekt” - Olta Gixhari zbulon detaje për filmin “Në kuadër të dashurisë”

Magazina
Bebe Rexha publikon bashkëpunimin e ri me David Guettan

Bebe Rexha publikon bashkëpunimin e ri me David Guettan "One in a Milion"

Magazina
Në një rrëfim për Vogue, Angelina Jolie thotë se fëmijët ia shpëtuan jetën: Kishim shumë plagë për të shëruar pas ndarjes nga Brad Pitt

Në një rrëfim për Vogue, Angelina Jolie thotë se fëmijët ia shpëtuan jetën: Kishim shumë plagë për të shëruar pas ndarjes nga Brad Pitt

Magazina
Fero publikon një tjetër fotografi nga vizita në Medinë

Fero publikon një tjetër fotografi nga vizita në Medinë

Magazina
Legjenda e futbollit - Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Legjenda e futbollit - Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Magazina
Kalo në kategori