Myslimanët në mbarë botën sot kremtojnë festën e Fitër Bajramit që vjen pas muajit të Ramazanit.

Në Xhaminë e Madhe të Prishtinës, por edhe të kryeqytetit shqiptar, Tiranë është mbajtur ceremonia e faljes së namazit të Bajramit.

Shumë këngëtarë, artistë si dhe sportistë me këtë rast kanë uruar fansat e tyre dhe gjithë besimtarët e religjionit islam.

Kryesisht në fjalorin e yjeve shqiptare kryefjalë ishte paqja, begatia dhe sukseset që i uruan miqtë dhe familjarët.

Më poshtë ju sjellim disa prej urimeve të ndryshme të personaliteteve tona të shoubizit. /Telegrafi/

View this post on Instagram

Me fat Bajrami ❤

A post shared by BUTRINT IMERI (@butrint_official) on Jun 4, 2019 at 2:23am PDT

View this post on Instagram

Me fat Bajrami, me gezime na shkoft gjithmone!😁

A post shared by Gressa Behluli (@gressabehluli) on Jun 4, 2019 at 2:21am PDT

View this post on Instagram

❤️

A post shared by Blerim Destani (@blerimdestani) on Jun 4, 2019 at 2:16am PDT

View this post on Instagram

Gezuar festen nga Rigoni & Brendi 😍

A post shared by Shkumbin Ismaili (@shkumbinismaili1) on Jun 4, 2019 at 12:03am PDT

View this post on Instagram

ME FAT BAJRAMIN

A post shared by BIGEM 〽️ (@milothasangjekaj) on Jun 4, 2019 at 1:12am PDT

View this post on Instagram

Bajram Bubareq 💕

A post shared by eminacunmulaj (@eminacunmulaj) on Jun 4, 2019 at 2:00am PDT

View this post on Instagram

Me fat Bajramin me #RIO (Link in bio)

A post shared by Ledri Vula (@ledrivula) on Jun 4, 2019 at 2:59am PDT

View this post on Instagram

Urime Fiter Bajrami 🤲 Sonteee 🌋 @cococlubks

A post shared by Dhurata Dora (@dhuratadora) on Jun 4, 2019 at 5:57am PDT

View this post on Instagram

Gezuar te gjithe besimtareve muslimane 🙏🏻

A post shared by Alban Skenderaj (@albanskenderaj) on Jun 4, 2019 at 6:41am PDT

View this post on Instagram

URIME FESTA E FITER BAJRAMIT ❤️

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on Jun 3, 2019 at 9:43pm PDT