Katherine Schwarzenegger dhe Chris Pratt janë bërë prindër për herë të parë.

30 vjeçarja dhe ylli i “Marvel” raportohet se kanë mirëpritur fëmijën e tyre të parë, sipas Entertainment Tonight.

Vëllai i Schwarzenegger, Patrick, gjithashtu konfirmoi lajmin në një video të ndarë nga Entertainment Tonight të dielën, duke thënë se ‘motra e tij dhe fëmija janë në gjendje të mirë shëndetësore’.

Katherine Schwarzenegger dhe Chris Pratt (Foto: Wire Image)

Aktori i “Avengers” dhe Schwarzenegger u martuan në qershor 2019 vetëm pak muaj pas fejesës, ndërkohë dyshja filluan takimet në vitin 2018.

Pakoja e re familjare bashkohet me djalin shtatë vjeçar të Pratt, Jack, të cilin e ndan me ish-gruan Anna Faris.

Të gjitha lajmet nga Katherine Schwarzenegger Të gjitha lajmet nga Katherine Schwarzenegger

Një burim i afërt me çiftin konfirmoi më tej se nëna e re po “po bëhet mirë” dhe se kaloi fundjavën në shtëpi me burrin dhe vajzën e saj.

Katherine Schwarzenegger dhe Chris Pratt (Foto: Instagram)

Në prill, një burim tha për People se Pratt dhe Katherine, të cilët u martuan në qershor të vitit të kaluar, janë të ngazëllyer që Jack po bëhet me një vëlla të madh.

“Pasi u martuan, ata nuk mund të prisnin të zgjeronin familjen e tyre”, tha burimi.

Katherine Schwarzenegger dhe Chris Pratt (Foto: Instagram)

Schwarzenegger po ashtu u hap për shtatzëninë në mes të pandemisë së coronavirusit në një bisedë në ‘Instagram Live’ me Dr. Zelana Montminy në qershor, duke thënë se Pratt ka qenë “shumë mirëkuptues” gjatë kësaj kohe. /Telegrafi/