Ne mund të shikojmë filmat tanë të preferuar pa pushim, por ka ende shumë detaje që nuk vërejmë.

Ndonjëherë mund të jetë e vështirë të vëmë në dukje aktorë të njohur botërisht në filma pasi ata shpesh fshihen prapa makijazhit ose jo një pamjeje të thjeshtë.

Pesëmbëdhjetë filmat e famshëm që u realizuan në skena miniaturë Pesëmbëdhjetë filmat e famshëm që u realizuan në skena miniaturë

Bright Side përpiloi një listë të famshmish që nuk e dinit se ishin në filmat që ju i keni parë.

Matt Damon, ‘Eurotrip’

Miliona kanë shikuar filmin e famshëm për adoleshentë ‘Eurotrip’, por pak e dinë që këngëtari Skinhead që interpreton “Scotty Does not Know” është aktori i famshëm Matt Damon.

Michael Jackson, ‘Men in Black II’

Mbreti i Popit luajti rolin e agjentit M në vazhdim të filmit të famshëm ‘Men in Black’. Megjithatë, vetëm disa e vërejtën.

Daniel Craig, ‘Star Wars: The Force Awakens’

Daniel Craig, vetë James Bond, ishte një nga protagonistës që ruanin Reyn në bazën ‘Starkiller’.

Madonna, ‘Die Another Day’

Madonna jo vetëm që interpretoi këngën për filmin e James Bond ‘Die Another Day’, por gjithashtu u shfaq në një rol të vogël që portretizoi një instruktor rrethimi. Megjithatë, kritikët e gjetën rolin e saj jo bindës.

James Cameron, ‘Titanic’

Në fillim të filmit, një pasagjer i varfër i anijes është duke e mjekuar mjekrën e tij për morrat. Roli i këtij njeriu u luajt nga regjisori, James Cameron.

Iggy Pop, ‘Star Trek: Deep Space Nine’

Iggy Pop, muzikanti legjendar i muzikës rock, vështirë se mund të njihet nga makijazhi në vazhdimin e filmave me famë botërore të ‘Star Trek’.

Harrison Ford, ‘E.T. the Extra-Terrestrial’

Steven Spielberg gjithmonë pëlqente të ftonte aktorë të famshëm për të performuar në filmat e tij. Megjithatë, pas filmimit të ‘E.T’, ai mendonte se pamja e Harrison Ford mund të shkëpusë shikuesit nga komploti kryesor dhe vendosi të priste skenën që e shfaqte. Megjithatë, akoma mund ta shihni aktorin nga pjesa e prapme në një nga skenat. Harrison luajti rolin kryesor në shkollën e Elliott.

Frank Abagnale, ‘Catch Me If You Can’

Filmi ka të bëjë me jetën e ish-kontrolluesit të mashtrimit dhe mashtruesit Frank Abagnale. Frank luajti rolin e një polici në këtë film dhe prangosi versionin e ri të tij.

David Beckham, ‘The Man from U.N.C.L.E.’

David Beckham, futbollisti i famshëm, shfaqet në fillim të filmit ‘The Man from U.N.C.L.E’. si një agjent sovjetik i Komitetit të Sigurisë Shtetërore. Pak e njohën atë prapa atyre syzeve dhe mustaqeve.

Peter Jackson, ‘Hot Fuzz.

Peter Jackson u shfaq në filmin e kolegut të tij Edgar Wright vetëm për disa sekonda. Është pothuajse e pamundur ta njohësh atë pas mjekrës dhe mustaqeve të rreme: Jackson luajti rolin e Santas që sulmon personazhin kryesor të filmit me thikë.

Bill Murray, ‘Dumb and Dumber To’

Në pjesën e dytë të komedisë së kultit ‘Dumb dhe Dumber To’, askush nuk e vuri re Bill Murray si fqinjin e ri të Harry-it. Nuk është për t’u habitur, sepse aktori nuk e ka treguar as fytyrën e tij. Murray u shfaq në filmin me një kostum mbrojtës të verdhë.

Cameron Diaz, ‘Minority Report’

Ju mund të shihni vetëm gjysmën e kokës së Cameron Diaz në një nga skenat në raportin ‘Minority’ të filmit. Ajo u shfaq në këtë skenë me regjisorin e ‘Vanilla Sky’, Cameron Crowe.

Dan Aykroyd, ‘Indiana Jones and the Temple of Doom’

Askush nuk vuri re me të vërtetë një nga yjet e ‘Ghostbusters’ në filmin ‘Indiana Jones’. Dan Aykroyd luajti një rol të vogël të një anglezi që ndihmon heroin Harrison Ford për të marrë një aeroplan.

Carrie Fisher dhe George Lucas, ‘Hook’

Shikuesit shohin një urë në fillim të filmit me siluetin e një çifti puthjesh. Kush do ta kishte menduar ndonjëherë se ishin regjisori George Lucas dhe aktorja Carrie Fisher e Star Wars! /Telegrafi/