LAJMI I FUNDIT:

Katër mënyra për ta përmirësuar lidhjen tonë kur bëhet e mërzitshme

Katër mënyra për ta përmirësuar lidhjen tonë kur bëhet e mërzitshme

Pavarësisht se një çift duhet shumë, jo rrallëherë ndodhë që lidhja të kthehet në një gjë të mërzitshme, ku nuk ke ku të shkosh, çfarë të bësh etj

Reklama

Këto janë disa mënyra për ta përmirësuar lidhjen tuaj dhe shpëtuar atë kur bëhet e mërzitshme.

Zbuloni përvoja të reja së bashku

Sigurohuni që jeni duke kaluar kohë bashkë, që flisni me njëri-tjetrin dhe që i bëni gjërat e njëjta.

Mos shkoni me një restaurant vetëm për të ngrënë një darkë të shpejtë dhe për tu kthyer në shtëpi, por gjithmonë gjeni diçka të re dhe të kënaqshme për ta bërë që të dy, transmeton Telegrafi.

Pranojeni fajin tuaj

Nëse fjaloseni me partnerin tuaj, mbajeni mendjen e hapur dhe gjithmonë pranojeni se faji qëndron te ju.

Nëse mendoni se asnjëherë nuk do të jeni gabim, atëherë gjithmonë do të ketë konflikt mes juve dyve. Sipas disa studimeve, çiftet që e mbrojnë vetën dhe gjithmonë fjalosen me njëri-tjetrin, kanë përqindje të lartë të divorcit dhe nuk janë të lumtur.

Shoqërohuni me shokë tjerë dhe me çifte tjera

Shoqërohuni dhe kontaktoni me njerëz tjerë, gjithashtu edhe me çifte tjera, pasi që nëse i shihni të tjerët si sillen me njëri-tjetrin, mund të rifitoni pasionin me partnerin tuaj.

Mos e lëni anash intimitetin

Shumica e lidhjeve stagnojnë pasi që kanë mungesë intimiteti, prandaj është mirë që herë pas here të keni marrëdhënie dhe të ndjeheni të lumtur me trupin e njëri-tjetrit. /Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Arsyeja e çuditshme pse duhet të vendosni letër alumini pas ruterit të internetit

Bëje vet
Njerëzit pretendojnë se ‘metoda skandinave e gjumit’ i shpëton martesat dhe marrëdhëniet e tyre: Nuk ka më zënka në shtrat

Njerëzit pretendojnë se ‘metoda skandinave e gjumit’ i shpëton martesat dhe marrëdhëniet e tyre: Nuk ka më zënka në shtrat

Lifestyle
Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Ja ku ndodhet shtëpia më e shtrenjtë në botë! Ka jetuar në të mbreti, e vjetër 190 vjet, kurse tani pronar është një ukrainas me ndikim

Shtëpi të bukura
A e dini pse ora e mësimit në shkollë zgjat 45 minuta?

A e dini pse ora e mësimit në shkollë zgjat 45 minuta?

Stil
Nëse shikon zjarr në ëndërr, është mirë ta marrësh seriozisht

Nëse shikon zjarr në ëndërr, është mirë ta marrësh seriozisht

Lifestyle
Vendet më të mira për rritjen e fëmijëve

Vendet më të mira për rritjen e fëmijëve

Lifestyle
Kalo në kategori