LAJMI I FUNDIT:

Katër gjërat që i keni trashëguar nga nëna

Katër gjërat që i keni trashëguar nga nëna

Klisheja se çdo femër bëhet si nëna e vet mund të mos jetë fare shaka…

Reklama

Shkenca thotë se nëna juaj në mënyrë të drejtpërdrejt ndikon se si do të bëheni – duke filluar nga inteligjenca që e keni e deri në lidhjet romantike.

Studime të shumta tregojnë se ne trashëgojmë shumë karakteristika nga nënat tona, ndërsa katër gjërat e mëposhtme janë më të zakonshmet, transmeton Telegrafi.

Shprehitë e gjumit
Nëse keni vështirësi me gjumin, ndoshta duhet ta fajësoni nënën tuaj. Hulumtimet e publikuara në revistën ‘Sleep Medicine’ sugjerojnë se nënat ia trashëgojnë shprehitë e gjumit fëmijëve të tyre.

Inteligjenca

Po pra, duket se inteligjencën e merrni nga nëna, jo nga babai. Një studim i përmasave të mëdha kishte studiuar faktorët të cilët ndikojnë në inteligjencën e një personi.

Dhe, sipas tyre, parashikuesi më i mirë i inteligjencës së një personi është inteligjenca e nënës së atij personi.

Sa shpejt plakeni…

A duket nëna juaj ende e re pavarësisht moshës që ka? Huh, sa me fat që jeni sepse gjenet e nënës ndikojnë edhe në mënyrën se si ju do të plakeni.

Procesi i menopauzës…

Edhe mosha në të cilën e filloni fazën e menopauzës mund të jetë e trashëguar nga nëna.

Pra, shanset për ta filluar procesin e menopauzës në të njëjtën moshë sikur nëna juaj, janë shumë të mëdha. /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Gjërat që vetëm vajzat të cilat asnjëherë nuk vënë jelekë i kuptojnë

Gjërat që vetëm vajzat të cilat asnjëherë nuk vënë jelekë i kuptojnë

Këshilla dhe arsye
Zbulohet sekreti i ruajtur më së miri i Shakirës – si nuk plaket?!

Zbulohet sekreti i ruajtur më së miri i Shakirës – si nuk plaket?!

Psikoprofil
Grimi mbi grim? Për një dukje më natyrale, aplikoni fillimisht konturimin dhe skuqjen, më pas pudrën

Grimi mbi grim? Për një dukje më natyrale, aplikoni fillimisht konturimin dhe skuqjen, më pas pudrën

Grim
Çfarë do të thotë kur keni ovulacion me dhimbje: Sikleti momental është normal, por mund të jetë shenjë e pesë problemeve serioze

Çfarë do të thotë kur keni ovulacion me dhimbje: Sikleti momental është normal, por mund të jetë shenjë e pesë problemeve serioze

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

Në nuancat e blusë: Kombinime shumë të bukura për ditë pune

Keshilla Modë
Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Katër modele fustanesh që do t'i shohim kudo: Theksi është kombinimi i rehatisë, prakticitetit dhe elegancës

Keshilla Modë
Kalo në kategori