LAJMI I FUNDIT:

Menopauza

59 Artikuj

Menopauza e hershme më e shpeshtë te gratë me probleme të peshës

Menopauza e hershme më e shpeshtë te gratë me probleme të peshës

Këshilla dhe arsye
Metodë e re: Femrat të cilat kanë hyrë herët në menopauzë mund të mbeten shtatzënë

Metodë e re: Femrat të cilat kanë hyrë herët në menopauzë mund të mbeten shtatzënë

Dua bebe
Çka është menopauza, cilat janë simptomat dhe si t’i trajtoni ato

Çka është menopauza, cilat janë simptomat dhe si t’i trajtoni ato

Këshilla dhe arsye
Katër gjërat që i keni trashëguar nga nëna

Katër gjërat që i keni trashëguar nga nëna

Këshilla dhe arsye
Ulja e vetëbesimit, simptoma më e keqe e menopauzës

Ulja e vetëbesimit, simptoma më e keqe e menopauzës

Këshilla dhe arsye
Katër tipare specifike që trashëgohen nga nëna

Katër tipare specifike që trashëgohen nga nëna

Prindër dhe fëmijë
Pesë pyetje që duhet t’ia bëni nënës suaj

Pesë pyetje që duhet t’ia bëni nënës suaj

Këshilla dhe arsye
Disa arsye të papritura pse mund të keni tepricë kilogramësh

Disa arsye të papritura pse mund të keni tepricë kilogramësh

Ushqimi dhe Dieta
Njohuritë në lidhje me postmenopauzën

Njohuritë në lidhje me postmenopauzën

Këshilla mjekësore
Përse gratë në menopauzë dhe perimenopauzë vazhdimisht janë të uritura

Përse gratë në menopauzë dhe perimenopauzë vazhdimisht janë të uritura

Këshilla dhe arsye
Gjysma e femrave që kalojnë menopauzë nuk ua tregojnë partnerëve të tyre, zbulon studimi

Gjysma e femrave që kalojnë menopauzë nuk ua tregojnë partnerëve të tyre, zbulon studimi

Të tjera
Cilat janë simptomat e menopauzës?

Cilat janë simptomat e menopauzës?

Të tjera
Ecja në këtë mënyrë pas menopauzës mund t’ju ndihmojë të digjni më shumë yndyrë në bark

Ecja në këtë mënyrë pas menopauzës mund t’ju ndihmojë të digjni më shumë yndyrë në bark

Shëndetësi Lajme
Tri simptomat që lidhen me kokën tuaj dhe mund të tregojnë menopauzën

Tri simptomat që lidhen me kokën tuaj dhe mund të tregojnë menopauzën

Shëndetësi Lajme
Menopauza: Pesë simptoma befasuese të lidhura me periudhën e tranzicionit

Menopauza: Pesë simptoma befasuese të lidhura me periudhën e tranzicionit

Shëndetësi Lajme
Nëse përjetoni këto ndryshime në ciklin tuaj para menopauzës, mund të jeni në rrezik më të lartë të sëmundjeve të zemrës

Nëse përjetoni këto ndryshime në ciklin tuaj para menopauzës, mund të jeni në rrezik më të lartë të sëmundjeve të zemrës

Shëndetësi Lajme
Gjenet mund të parashikojnë kur një grua do të hyjë në menopauzë

Gjenet mund të parashikojnë kur një grua do të hyjë në menopauzë

Shëndetësi Lajme
Patatja e ëmbël mund të ndihmojë në rregullimin e hormoneve gjatë menopauzës

Patatja e ëmbël mund të ndihmojë në rregullimin e hormoneve gjatë menopauzës

Të njohim produktet
Ngrënia e çokollatës me qumësht në këtë kohë djeg dhjamin dhe ul sheqerin në gjak, sugjeron studimi

Ngrënia e çokollatës me qumësht në këtë kohë djeg dhjamin dhe ul sheqerin në gjak, sugjeron studimi

Të njohim produktet
Salma Hayek flet rreth simptomës më befasuese gjatë menopauzës

Salma Hayek flet rreth simptomës më befasuese gjatë menopauzës

Të tjera
A është e mundur ta vonosh menopauzën?

A është e mundur ta vonosh menopauzën?

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Si mund të ndihmojë agjërimi i ndërprerë në humbjen e peshës gjatë menopauzës

Si mund të ndihmojë agjërimi i ndërprerë në humbjen e peshës gjatë menopauzës

Shëndetësi Lajme
Dieta Galveston për menopauzën, një program ushqimor i krijuar nga një gjinekologe

Dieta Galveston për menopauzën, një program ushqimor i krijuar nga një gjinekologe

Ushqim i shëndetshëm
Ky problem i shëndetit të zemrës shpesh diagnostikohet gabimisht si simptomë e menopauzës

Ky problem i shëndetit të zemrës shpesh diagnostikohet gabimisht si simptomë e menopauzës

Shëndetësi Lajme