LAJMI I FUNDIT:

Kastrati kualifikon Yllin në finale të Ligës Unike

Kastrati kualifikon Yllin në finale të Ligës Unike
Reklama

Golden Eagle Ylli është kualifikuar në finale të Ligës Unike, duke mundur Teutën në gjysmëfinale me rezultat të ngushtë 84:82 (21:15, 15:23, 22:18, 26:26), ku fituesi u vendos në sekondat e fundit me pikët nga Erjon Kastrati.

Therandasit e nisën ndeshjen më mirë, duke pasur epërsi konstante në çerekun e parë, ku më e larta ishte 21:14, ndërsa kjo pjesë përfundoi 21:15. Por, periudha e dytë ‘foli’ në të mirë të durrësakëve, që shkrin epërsinë dhe e kthyen atë në favor të tyre, 31:38, megjithatë pesë pikë radhazi nga kampionët bën që skuadrat të shkojnë në pushim me rezultat 36:38.


Perioda e tretë ishte interesante, me skuadrën nga Durrësi që kishte epërsi deri në pesë pikë dhe therandasit deri në shtatë pikë, duke e bërë sfidën shumë interesante, kurse shifrat në semafor pas 30 minutash ishin 58:56.

Në dhjetë minutat e fundit u zhvillua lojë shumë interesante, ku fituesi është vendosur në sekondat e fundit dhe të dy skuadrat e kishin mundësinë për të fituar, megjithatë, ai që vendosi ishte Erjon Kastrati në sekondat e fundit për 84:82 dhe kualifikoi kampionët në finale, ku e pret fituesin e ndeshjes Peja-Prizreni 16 që zhvillohet nga ora 20:30.

Te Golden Eagle Ylli u dalluan Mikaile Tmusiq me 23 pikë, pesë pikë, gjashtë asistime, Henrik Sirko me 17 pikë, dhjetë kërcime e shtatë asistime dhe Erjon Kastrati me 22 pikë e katër asistime, kurse te Teuta u dalluan Nasir Core me 23 pikë, Fabien Lilaj dhe Tyler Peterson me nga 13 pikë.

Në trend Sport

Më shumë
Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Pse u bë virale fotografia e vjetër e Diego Simeones me një bashkëlojtar të tij pas ndeshjes Real Madrid-Napoli?

Liga e Kampionëve
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
“Jo Icardi, presim një tjetër sulmues” - Ancelotti ia humb shpresat argjentinasit për te Real Madridi

“Jo Icardi, presim një tjetër sulmues” - Ancelotti ia humb shpresat argjentinasit për te Real Madridi

La Liga
“Më pëlqejnë shumë skuadrat e tij, gjëra që nuk i kam kurrë më parë”, Guardiola lavdëron trajnerin rival

“Më pëlqejnë shumë skuadrat e tij, gjëra që nuk i kam kurrë më parë”, Guardiola lavdëron trajnerin rival

Premier League
“Po të ishte portier i ri, nuk do ta shihte më kurrë fushën” – Carragher i ashpër me Onanan pas gabimeve të këtij të fundit

“Po të ishte portier i ri, nuk do ta shihte më kurrë fushën” – Carragher i ashpër me Onanan pas gabimeve të këtij të fundit

Liga e Kampionëve
Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Chelsea e ka gjetur zëvendësuesin e Pochettinos, ai ka 15 trofe të fituar në karrierë

Premier League
Kalo në kategori