Dyshja me prejardhje shqiptare, Pajtim Kasami dhe Bastien Toma kanë shënuar gola në fitoren e skuadrës së tyre, Sionit.

Sioni ka fituar ndaj Thunit me rezultat të ngushtë 2-1 ndaj Thunit në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Superligën e Zvicrës.

Kjo fitore e vendasve erdhi falë dyshes me prejardhje shqiptare, Kasamit dhe Tomas, të cilët shënuan dy golat.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas vetëm tre minutave lojë, ku sulmuesi nga Struga, Kasami, shënoi për epërsinë 1-0.

Megjithatë, mysafirët arritën të kthehen në lojë duke barazuar rezultatin 1-1 në minutën e 61-të.

Ky barazim ngjalli ekipin vendas të cilët arritën ta rikthejnë epërsinë në minutën e 83-të, ku shqiptari Toma shënoi një supergol nga distanca për 2-1.

Goli i Tomas doli të jetë i fitores dhe kjo fitore e ka ngritur Sionin në pozitën e shtatë në tabelë me 17 pikë.

Për Kasamin ky ishte goli i katërt këtë sezon, ndërsa Toma ka dy gola dhe pesë asistime deri më tani këtë sezon. /Telegrafi/