LAJMI I FUNDIT:

Kapiteni i Dinamo Zagrebit, Arijan Ademi: Kroacia është shembull i suksesit

Kapiteni i Dinamo Zagrebit, Arijan Ademi: Kroacia është shembull i suksesit

Dinamo Zagreb gjatë ditës së sotme do të zhvillojë ndeshjen e dytë kthyese në kuadër të kualifikimeve të Ligës së Kampionëve.

Reklama

Kroatët do të jenë nikoqir të skuadrës izraelite të Hapoel Beer Shevas, ku takimi i parë i takoi Dinamos me rezultat 5-0.

Para takimit kanë folur për mediat trajneri kroat Nenad Bjelica si dhe kapiteni i zagrebasve, Arijan Ademi.

Edhe në Izrael, ka bërë bujë të madhe suksesi i Kroacisë në Kampionatin Botëror në Rusi, kështu që gazetarët në bisedën me Ademin kanë prekur këto tema.

“Kroacia ka luajtur shumë mirë në Kupën e Botës, kanë arritur një sukses historik dhe kjo është rruga të cilën edhe ne duhet ta ndjekim. Gjatë gjithë kohës ishim euforik dhe me siguri ky është model për ne”.

“Pavarësisht nga rezultati i ndeshjes së parë, ne do të luajmë për të kaluar turin”, tha Ademi në prag të ndeshjes me Hapoelin.

Theksojmë se ndeshja do të zhvillohet Toto Turner Stadium dhe pritet të fillojë në ora 19:00. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Romero dhe Mac Allister përplasen në rrjetet sociale pas skandalit në Londër ku Liverpooli u dëmtua nga VAR

Premier League
Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Manchester United futet në garë për transferimin e yllit të Bayernit

Premier League
Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Futbollistët shpërthyen në lot dhe ndeshja u ndërpre - mjekët bën mrekulli duke shpëtuar jetën e portierit holandez

Ndërkombëtare
Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bayern Munich habit me transferimin e fundit, rikthen në klub Jerome Boatengun

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori