Kanë vazhduar paraqitjet e mira të Marigona Hajdarit dhe Leonora Demajt në elitën daneze të hendbollit

(Foto: kosovahandball.info)

Një ndeshje shumë të suksesshme të mërkurën mbrëma e kishte hendbollistja e Kosovës, Marigona Hajdari. Ajo realizoi katër gola dhe katër asistime për Ringkobingun që luajti si mysafir i Horsensit në Superligën e Danimarkës.

Ringkobingu humbi me 24-22, ndonëse ishte në epërsi 12-11 pas pjesës së parë. Marigona është shquar me organizimin e lojës, ndërsa pos kësaj ka shtuar katër gola nga gjashtë tentime.

Paraqitje të mirë kishte edhe Leonora Demaj. Ajo kontribuoi te Ringkobingu me dy gola nga tri tentime.
Superliga e Danimarkës është prej ligave më të forta në botë.

Në Superligën e Norvegjisë po vazhdon me paraqitje Mirela Gjikokaj. Ajo të mërkurën shënoi një gol dhe bëri katër asistime për skuadrën Follo. Follo humbi nga Tertnesi me rezultat 34-27.

Në Slloveni, Mirjeta Bytyqi shënoi katër gola po të mërkurën, në fitoren 38-24 të Mlinotest Ajdovshçina ndaj Zagorjes.

Në Zvicër, Pashke Marku shënoi katër gola në fitoren 29-20 të Kreuzlingenit ndaj Arbonit. Në pjesën e dytë të edicionit Kreuzlingeni po garon në elitë, por jo për titull të kampionit.

Karim Benzema kthehet në Real Madrid

Erik ten Hag më në fund reagoi pas paraqitjes mahnitëse të Jadon Sancho në Ligën e Kampionëve

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon