LAJMI I FUNDIT:

Kampionët e botës nga viti 2006 bëhen bashkë për ngritjen e një fondi për luftën ndaj coronavirusit

Kampionët e botës nga viti 2006 bëhen bashkë për ngritjen e një fondi për luftën ndaj coronavirusit
Italia kampion bote në vitin 2006 (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)
Reklama

Skuadra e Italisë që e fitoi Kampionatin Botëror të vitit 2006 ka krijuar një fond për grumbullimin e mjeteve për të ndihmuar në luftën kundër coronavirusit.

Kapiteni i skuadrës së atëhershme, Fabio Cannavaro, e ka bërë publike iniciativën për themelimin e këtij fondi.


“Unë së bashku me kampionët tjerë të botës nga viti 2006, po dalim edhe një herë në fushë për ta fituar një sfidë të re: ‘Një fond për Kryqin e Kuq italian për t’i ndihmuar vendit tonë në këtë emergjencë nga coronavirusi’”.

View this post on Instagram

Io insieme agli altri miei compagni Campioni del Mondo 2006 scendiamo di nuovo in campo per vincere una nuova sfida. Una raccolta fondi da destinare alla @CroceRossaItaliana per aiutare il nostro paese in emergenza al Coronavirus. Fai parte anche tu della nostra squadra: Uniti vinceremo ancora! 💪 GoFundME 👉 italiawc2006 (link in bio) Hi everyone! the 2006 World Champion Azzurri are getting back together on the field for a fundraiser charity benefiting the Italian Red Cross National Authority. Our goal is to help our country to deal with the Covid-19 emergency. I hope you will all be part of our team as well. United we will win again! GoFundME 👉 italiawc2006 (link in bio) #UnItaliaCheAiuta #ITALIAWC2006 #BeChampionVSCovid19 #UnItaliaCheAiuta #ITALIAWC2006 #BeChampionVSCovid19. #MarcelloLippi @gianluigibuffon @marcoameliaofficial #AngeloPeruzzi @andreabarzagli15 #FabioGrosso @marcomaterazzi @nesta @maxoddo76 @cristianzaccardo @gianlucazambrotta @barosimo8 @maurogc_oficial #DanieleDeRossi #RinoGattuso @simoneperrotta20 @andreapirlo21 @alessandrodelpiero @albertogilardino @vincenzo_iaquinta9 @pippoinzaghi @luca_toni.9 @francescototti

A post shared by 🇮🇹Fabio Cannavaro🇮🇹 (@fabiocannavaroofficial) on Mar 15, 2020 at 1:01pm PDT

“Shpresoj që të gjithë ju të jeni po ashtu pjesë e ekipit tonë. Së bashku akoma mund të fitojmë!”, ka thënë Cannavaro për La Gazzetta dello Sport.

Italia është shteti evropian me përhapjen më të madhe të COVID-19, ku janë infektuar 25.000 njerëz dhe mbi 1.800 e kanë humbur jetën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori