Skuadra e Feronikelit frymon si një familje dhe këtë e dëshmoi edhe në emisionin “Oxygen” të moderatorit Besim Dina.

Atmosfera që krijuan katër lojtarët e skuadrës, Mevlan Zeka, Lapidar Lladrovci, Kastriot Rexha dhe Yll Hoxha, ishte e jashtëzakonshme, përcjellë Gazeta Olle.

Pas përfundimit të kuizit, lojtarët e Niklit kanë bërë një gjest fantastik.

Gruaja që është bërë sinonim i vuajtjes në Gjakovë, thotë se nga shteti merr vetëm 250 euro por i është ndalë ndihma sociale Gruaja që është bërë sinonim i vuajtjes në Gjakovë, thotë se nga shteti merr vetëm 250 euro por i është ndalë ndihma sociale

Shumën e fituar, që ishte 700 euro, ata e kanë dhuruar për zonjën nga Gjakova, Ferdonije Qerkezi, e cila ka mbetur e vetme që prej luftës së vitit 1999, ku forcat serbe ia kanë vrarë burrin dhe katër djemtë.

Ferdonije Qerkezi (Foto: Artan Korenica)

Fjalimin përmbyllës e mbajti sulmuesi gjakovar, Zeka.

“Këtë shumë ia dërgojë si donacion familjes Qerkezi nga Gjakova, zonjës Ferdone të cilës ia kanë vrarë familjen në luftë”, deklaroi Zeka.

“Kemi dëgjuar që zonjës iu është ndalur edhe pensioni, atëherë për këtë familje shkon kjo shumë”, shtoi ai.

Gjesti u përcoll me një duartrokitje të madhe nga të gjithë të pranishmit.

“Ju lumtë. Krenar me këta djemë”, shtoi Besim Dina në fund.