Kylie Minogue ka thënë se lufta e saj ligjore me Kylie Jenner për pronësinë e markës tregtare të emrit ‘Kylie’ ishte ‘thjesht biznes’ në episodin e së martës në “Watch What Happens Live”.

Këngëtarja 54-vjeçare, e veshur me një fustan të zi pa rripa, të stolisur me pupla të zeza dhe çizme të zeza, tha se duhej të mbante një qëndrim pasi shikuesit nga Dallas pyetën nga distanca për betejën e vitit 2015 me yllin 24-vjeçar.

“Kur u quajta Kylie, mendoj se takova një person më të vjetër se unë që quhej Kylie. Pra, është disi e pazakontë”, tha Kylie.

“Kam kaluar një jetë duke mbrojtur markën time dhe duke ndërtuar markën time, kështu që ishte thjesht diçka që duhej bërë”, tha ajo tutje.

“Por më lejoni të them gjithashtu se arritëm në një marrëveshje”, tha Kylie duke buzëqeshur për mosmarrëveshjen që u zgjidh në favor të saj në 2017.

Më pas prezantuesi e pyeti nëse ajo e kishte telefonuar direkt themeluesen e “Kylie Cosmetics”, teksa këngëtarja u shpreh: “Jo, por do të doja t’i takoja”.

Kylie kishte aplikuar për të markuar emrin Kylie, për bizneset e saj të veshjeve dhe kozmetikës, në SHBA në prill 2014, shkruan DailyMail.

Në shkurt 2016, Minogue paraqiti një kundërshtim për të mbajtur yllin e atëhershëm 18-vjeçar të Life of Kylie që të mos pretendonte pronësinë e emrit “Kylie” në Shtetet e Bashkuara.

Por pas ndërhyrjes së përfaqësuesve ligjorë të këngëtares australiane, aplikacioni u refuzua nga Zyra e Patentave dhe Markave të SHBA-së.

Megjithatë, këngëtarja Spinning Around pranoi në një intervistë tjetër se ishte e zhgënjyer kur dëgjoi se avokatët e saj i referoheshin Jenner-it si një “personalitet dytësor televiziv i realitetit”.

Gjithashtu i përfshirë në njoftimin e kundërshtimit ndaj kërkesës së Jenner për markën tregtare, ekipi i Minogue deklaroi në atë kohë se këngëtarja është një “artiste e njohur ndërkombëtarisht, aktiviste humanitare dhe e kancerit të gjirit, i njohur në mbarë botën thjesht si ‘Kylie'” ndërsa Jenner është një “personalitet televiziv dytësor që u shfaq në serialin televiziv “Keeping Up With the Kardashians” si një personazh mbështetës për “gjysmë motrat e saj, Kim, Khloe dhe Kourtney Kardashian.

Të gjitha lajmet nga Kylie Jenner Të gjitha lajmet nga Kylie Jenner

Ndërkohë, gjatë intervistës ylli i muzikës foli edhe për publikimin e muzikës së re duke konfirmuar se është kthyer në studio.

“Kam disa në studio, do të kthehem patjetër deri në korrik. Nuk e di mezi pres të shoh se çfarë do të ndodhë”, tha Minogue. /Telegrafi/