LAJMI I FUNDIT:

“Kafkat”, komandot e frikshëm që po shfarosin ISIS-in (Foto)

“Kafkat”, komandot e frikshëm që po shfarosin ISIS-in (Foto)

ISIS po humb çdo ditë e më shumë terren në Irak dhe nuk është larg dita kur xhihadisti i fundit të largohet.

Një kontribut të madh në eliminimin e tyre po jep edhe “Divizioni i Artë”, një njësi komandosh e specializuar për situata të caktuara.


Ata janë stërvitur dhe financuar nga SHBA. Komandot kanë liruar sot gjashtë lagje të Mosulit, duke zvogëluar edhe më shumë ndikimin e ISIS-it në këtë qytet.

Ata kanë marrë nofkën “Kafkat”, pasi mbajnë maska të tillë në fytyrë, transmeton tema.

Sipas banorëve të kësaj zone, “Kafkat” janë shndërruar në tmerr për ISIS-in.

1

2

3

4

5

6

Në trend Botë

Më shumë
Reagimi me një fjalë i ministrit izraelit – detaje dhe pamje, minutë pas minute, rreth ‘hakmarrjes’ së Izraelit ndaj Iranit

Reagimi me një fjalë i ministrit izraelit – detaje dhe pamje, minutë pas minute, rreth ‘hakmarrjes’ së Izraelit ndaj Iranit

Botë
Izraeli e njoftoi në minutën e fundit SHBA-në për sulmin ndaj Iranit

Izraeli e njoftoi në minutën e fundit SHBA-në për sulmin ndaj Iranit

Azia

"Iranianët janë shumë të frikësuar"

Botë
Ai e shëtiste me veturën e shtrenjtë një të pastrehë meksikan - nuk e kishte ëndërruar që videot e tij do të ishin shkaktar i një bashkimi familjar

Ai e shëtiste me veturën e shtrenjtë një të pastrehë meksikan - nuk e kishte ëndërruar që videot e tij do të ishin shkaktar i një bashkimi familjar

Amerika Latine
Një fshat i vogël është bërë i famshëm në Itali: Atje dielli nuk bie kurrë, por vendasit kanë një ide gjeniale

Një fshat i vogël është bërë i famshëm në Itali: Atje dielli nuk bie kurrë, por vendasit kanë një ide gjeniale

Evropa
Sulmi izraelit, iranianët pretendojnë se “shpërthimet ishin si fishekzjarre

Sulmi izraelit, iranianët pretendojnë se “shpërthimet ishin si fishekzjarre"

Botë
Kalo në kategori