Klubi italian, Juventusi po bën presion për të nënshkruar me sulmuesin e Manchester Cityt, Gabriel Jesus.

Sipas The Sun, trajneri i Juves, Max Allegri e ka bërë brazilianin Jesus shënjestrën e tij numër 1 për sulmin, por klubi përballet me një rrëmujë financiare.

City dëshiron para të gatshme ndërsa ndjekin Harry Kane dhe Jack Grealish, ndërsa nuk lejojnë huazimin e tij.

Tkurret lista, vetëm tre emra mbesin si pasues të mundshëm të Ronaldos te Juventusi Tkurret lista, vetëm tre emra mbesin si pasues të mundshëm të Ronaldos te Juventusi

Kane mbetet zgjedhja e preferuar e menaxherit Pep Guardiola – me burimet e klubit që hedhin poshtë lidhjet me Antoine Griezmann, Danny Ings dhe Robert Leëandoëski.

Ndërkohë interesi i Juves për Jesus do të ngrejë më shumë pyetje në lidhje me të ardhmen e ish-lojtarit të Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo.

Paulo Dybala është gati të nënshkruajë një marrëveshje të re me klubin nga Torino, pasi është pjesë e rëndësishme e planeve të Allegrit. /Telegrafi/