Juventusi mposht kampionin e Evropës, vendos goli i Chiesa

Juventusi ka shënuar fitore ndaj Chelseat me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve.

Ndeshja nisi me një rast të mirë për Chelsean, ku Romelu Lukaku në minutën e 7-të shpërdoron një rast të mirë.

Juventusi u kundërpërgjigj me një aksion të bukur në minutën e 20-të, ku Federico Chiesa gjuan, por topi shkon ngjitur me shtyllën.

Në minutën e 26-të, Kai Havertz kishte rastin e fundit në pjesën e parë, por gjermani u rrëzua, ndërsa penallti nuk kishte.

Me të filluar pjesa e dytë, Zonja e Vjetër gjeti golin, pas një aksioni shumë të bukur.

Federico Bernardeschi gjen bukur në zonë Federico Chiesan i cili me një goditje të bukur shënon për 1-0.

Juve mund të rriste epërsinë në minutën e 64-të, por pasimi i Juan Cuadrados nuk u kthye në gol nga Bernardeschi që vetëm me portier gjuajti jashtë.

Lukaku huqi një rast të mirë në minutën e 83-të, duke gjuajtur jashtë.

Në kohën shtesë Kai Havertz gjuajti me kokë, por jashtë.

Juventusi mori një fitore të madhe, duke shkuar në kuotën e 6 pikëve. /Telegrafi/

“Ai na tha shumë qartë”, drejtori i Bayernit jep një përditësim të madh për të ardhmen e Kimmich

Lojtari i Arsenalit merr një 'kontratë rekord' që nuk është parë më parë në Emirates

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Liverpooli heq dorë nga Xabi Alonso, Klopp do të pasohet nga 39-vjeçari pak i njohur