Juventusi thuhet se po tenton të transferojë Jordi Alban nga Barcelona në këtë afat kalimtar veror.

Dy klubet lidhen me një numër të madh të shkëmbimeve të lojtarëve në javët e fundit si, Arthur Melo, Arturo Vidal, Nelson Semedo, Miralem Pjanis dhe Mattia de Sciglio.

Mbrojtësi spanjoll është lojtari i fundit që lidhet me një kalim te Zonja e Vjetër, raporton Calciomercato.

Juventusi thuhet se po pret oferta nga klubet e Ligës Premier për Alex Sandron dhe Alba mund të jetë zëvendësuesi ideal për të.

31-vjeçari ka fituar 11 trofe në Camp Nou që kur u transferua nga Valencia në vitin 2012, e që ka bërë deri më tani mbi 300 paraqitje.

Barcelona nuk planifikon shitjen e tij, derisa kontrata e tij skadon në vitin 2024, mirëpo shkëmbimet e lojtarëve mund të ndryshojnë marrëveshjen. /Telegrafi/