Juventusi raportohet se ka larguar Barcelonën nga Federico Bernardeschi pasi ata kërkuan 23 milionë euro plus shërbimet e Ivan Rakiticit.

Sipas gazetës Mundo Deportivo, të dy lojtarët ishin të lumtur për shkëmbimin e klubeve, me Rakitic veçanërisht të etur për të bërë këtë lëvizje.

Sidoqoftë, gazeta paralajmëron se marrëveshja dështoi pasi Juve gjithashtu kërkoi 23 milionë shtesë për të lejuar largimin e Bernardeschit.

Dy mesfushorët vlerësohen 40 milionë euro nga portali i transferimeve Transfermarkt dhe Blaugranët nuk ishin të gatshëm për të paguar para shtesë.

 Bernardeschi duke festuar një gol (Foto: Getty Images/Guliver)

Megjithatë, Tuttosport edhe një herë pretendon se Bianconerët do të rikthehet përsëri për mesfushorin kroat kur afati kalimtar i transferimeve të rihapet në janar.

Sipas kësaj gazete, Emre Can mund të futet si pjesë e negociatave pas përjashtimit të tij nga Liga e Kampionëve. /Telegrafi/