LAJMI I FUNDIT:

Juventusi dhe Altetico Madridi në garë për Florenzin

Juventusi dhe Altetico Madridi në garë për Florenzin
TURIN, ITALY - DECEMBER 23: Alessandro Florenzi of AS Roma during the serie A match between Juventus and AS Roma on December 23, 2017 in Turin, Italy. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Alessandro Florenzi është kthyer në një objektiv të Juventusit dhe Atletico Madridin, por mbetet opsion edhe rinovimi me Romën. 

Reklama

Italiani që është rritur në Romë  dhe ka dal në pah nga akademia e klubit, mund të jetë kapiten i ardhshëm në klub.

Sipas Il Messaggero, klubi dhe lojtari nuk kanë kontakte edhe pse kontrata e tij skadon me 30 qershor të vitit 2019.

Juventus pas Alessandro Florenzit. (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Sipas rezultat i kësaj, Juventusi është duke e montuar situatën nga afër duke kërkuar që të reagojë kur ta kutojë që nuk ka progres në bisedime.

Po ashtu edhe Atletico Madridi mund të futen në garë për lojtarin.

Kapiteni i së ardhmes te Roma (Getty Images)

Florenzi nuk është i prirë që të largohet nga Roma, pasi e do klubin dhe qytetin, por klubi duhet t;i ofrojë rritje page pasi ai paguhet 1.7 milionë euro në vit.

Flitet që me rinovim ai mund të marr 3.5 milionë euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

E konfirmuar, Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain

Ligue 1
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Pioli kërkon përforcime te Milani, zbulohet se prioritet është sulmi

Serie A
Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Klinsmann identifikon tre lojtarë kyç të Interit dhe pikën e dobët të Man Cityt

Liga e Kampionëve
Mourinho flet për të ardhmen e tij mes thashethemeve që e lidhin me PSG-në

Mourinho flet për të ardhmen e tij mes thashethemeve që e lidhin me PSG-në

Ndërkombëtare
“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

“Nuk i dua të argjendtat”, momenti epik kur Mourinho i dhuroi medaljen e tij një tifozi pas finales

Liga e Evropës
Kalo në kategori