LAJMI I FUNDIT:

Juventusi arrin marrëveshje pesëvjeçare me drejtorin sportiv të Napolit

Juventusi arrin marrëveshje pesëvjeçare me drejtorin sportiv të Napolit
(Foto: Getty Images)

Drejtori sportiv i Napolit, Cristiano Giuntoli, ka arritur marrëveshje me Juventusin për kontratë pesëvjeçare.

Reklama

51-vjeçari ka luajtur rol vendimtar në ngritjen e Partenopei drejt suksesit historik në Serie A duke transferuar emra, si Khvicha Kvaratskhelia, Victor Osimhen e Kim Min-Jae.

Pasi i ndihmoi Napolit t’u jepte fund pritjes 33 vjeçare për Scudetto, Giuntoli është i gatshëm për një aventurë të re në karrierën e tij dhe Torino pritet të jetë destinacioni i ri.

Jo vetëm Juventusi: Chelsea, Man United dhe Tottenham e duan Giuntolin
Lexo po ashtu Jo vetëm Juventusi: Chelsea, Man United dhe Tottenham e duan Giuntolin

Juve ka nevojë për drejtor të ri sportiv për sezonin 2023/2024 që do të jetë i vështirë për shkak të mospjesëmarrjes potenciale në Ligën e Kampionëve.

Siç detajon, La Gazzetta dello Sport, Giuntoli ka arritur marrëveshje verbale për kontratë pesëvjeçare me Zonjën e Vjetër, me përfitime neto vjetore prej 1.5 milion euro. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori