LAJMI I FUNDIT:

Juventus do të bisedojë me Atalantan për Gosens

Juventus do të bisedojë me Atalantan për Gosens

Robin Gosens është bërë njëri nga mbrojtësit e majtë më të kërkuar në tregun e transferimeve.

Reklama

Anësori gjerman ka katër vite që është pjesë e Atalantës ku ka shkëlqyer me gola e asistime.

Bayern Munich është raportuar se ka ofruar rreth 40 milionë euro për lojtarin, por tani Juventus dëshiron që të përshpejtojë për të nënshkruar me të.

Zonja e Vjetër do të përballet sot me Atalantën në kuadër të xhiros së 31-të në Serie A.

Mediat italiane kanë raportuar se drejtuesit e klubit bardhezi do të bisedojnë me ata bergamask për lojtarin.

Juventusi janë shumë të interesuar për transferimin e tij dhe kanë kërkuar nga Atalanta që ta tregojnë çmimin e lojtarit.

Kampioni në fuqi i Italisë nuk është gati të ofrojë shumë të madhe të parave, por ka disa lojtarë të rinj që mund t’i dërgojë te Atalanta dhe klubi bergamask po e pëlqen këtë ide.

26-vjeçari këtë edicion edhe pse luan në rolin e mbrojtësit të majtë ka realizuar 10 gola dhe ka asistuar në shtatë të tjerë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

Godin u kërkon të gjithëve të mos nxitohen me formën e Felix te Barcelona

La Liga
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Sjellje antisociale, raport psikiatrik dhe shmangie e gjobave: Lehmann akuzohet tani se ka sulmuar me motor-sharrë garazhin e fqinjit

Ndërkombëtare
Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Al Nassr fiton trilerin e shtatë golave ndaj Al Ahli - Ronaldo nuk ndalet as këtë xhiro

Ligat tjera
Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ronaldo shënoi dy herë për Al Nassr, por humbi një rast të qind për qind me portën e zbrazët

Ligat tjera
Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

Ramos thyen dy rekordet e Raul Gonzalez në La Liga dhe Ligën e Kampionëve

La Liga
Kalo në kategori