LAJMI I FUNDIT:

Juventus, Sevilla, Roma dhe Bayern Leverkusen në luftë për trofeun – çiftet dhe orari në ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Juventus, Sevilla, Roma dhe Bayern Leverkusen në luftë për trofeun – çiftet dhe orari në ndeshjet gjysmëfinale të Ligës së Evropës

Liga e Evropës ka mësuar sot katër skuadrat gjysmëfinaliste, pas ndeshjeve shumë interesante në çerekfinale. 

Reklama

Juventus, Roma, Sevilla dhe Bayern Leverkusen, do të luajnë për trofeun e dytë më të madh në Evropë.

Njëra ndeshje gjysmëfinale do të jetë ajo mes Juventusit dhe Sevillas, me italianët që cilësohen favoritë, por kanë përballë specialistët e turneut që kanë fituar gjashtë herë këtë trofe.

Juventusi luan në fushën e vet ndeshjen e parë më 11 maj, ndërsa ndeshja e kthimit zhvillohet në Spanjë një javë më vonë.

Në duelin tjetër, Roma do të jetë pritëse në ndeshjen e parë ndaj Bayer Leverkusenit.

Kjo e fundit, në drejtimin e Xabi Alonsos, ka kaluar nga një skuadër që po luftonte për mbijetesë në Bundesligë, në pretendente për një torfe evropian.

Po ashtu në Olimpico më 11 maj zhvillohet ndeshja e parë, ndërsa 18 maj ajo kthyese. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Policia e Kosovës nuk lejon shpalosjen e banerit nga tifozeria “Torcida” për ngjarjet ne veri

Super Liga
Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Tifozët e Crvena Zvezdës vajtojnë terroristin e tyre që u vra në Kosovë

Ligat tjera
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

Vedat Muriqi nuk ndalet as ndaj Rayo Vallecanos me gola, vazhdon formën impresive në kampionat

La Liga
Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

Vedat Muriqi ishte fantastik ndaj Rayo Vallecanos – statistikat e tij në këtë ndeshje që u shpall më i miri

La Liga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Kalo në kategori