Real Madridi ka fituar në finale të Ligës së Kampionëve ndaj Juventusit me rezultat 1-4.

Golin e nderit për Zonjën e Vjetër e shënoi Mario Mandzukic (27’), kurse për Los Blancos shënuan Cristiano Roanldo (20’, 64’), Casemiro (61’) dhe Marco Asensio (90’).

Por, më i miri në takim ishte Casemiro i cili u vlerësua me notën 8.8, ndërsa më poshtë keni notat nga të dy skuadrat:

Juventus:

Real Madrid: