Juventusi fitoi ndaj Udineses me rezultat 1-0 në ndeshjen e parë për vitin 2023.

Goli i vetëm në ndeshje u shënua nga Danilo, i cili kishte notën më të lartë në këtë ndeshje 8.2.

Nga Zonja e Vjetër më të mirët ishin Wojxiexh Szczesny, Angel Di Maria dhe Daniele Rugani. Ai që dëshpëroi ishte Mosie Kean.

Te Udinese më i miri ishte Jaka Bijol, paraqitje të mirë arritën të bëjë edhe Walace.

Ai që nuk arriti të tregoi më të mirën e tij ishte sulmuesi Beto. /Telegrafi/