LAJMI I FUNDIT:

Juve do t’i largojë tre lojtarë në janar

Juve do t’i largojë tre lojtarë në janar
Mario Mandzukic (Foto: Fred Lee/Getty Images/GUliver)

Juventusi planifikon që në afatin kalimtar të janarit, t’i largojë së paku tre lojtarë nga skuadra e plotë.

Reklama

Calciomercato bën të ditur se Mario Mandzukic, Marko Pjaca dhe Mattia Perin, janë futbollistët që ndodhen në listën e largimeve.

Këta futbollistë nuk bëjnë pjesë në planet e Maurizio Sarrit, prandaj pritet të shkojnë drejt klubeve, ku do të luajnë më shumë.

Mario Mandzukic (Foto: Alessandro Sabattini/Getty Images/Guliver)

Mandzukic kishte refuzuar disa oferta në afatin veror, mirëpo Manchester United ka shprehur sërish interesim, ashtu që Old Traffordi mund të jetë destinacioni i tij i ardhshëm.

Nga ana tjetër, ofertat nuk janë të pakta edhe për mesfushorin Pjaca dhe portierin Perin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

Yamal shtatë vite më parë mbante dorën e Ramos para El Clasicos, tani e detyroi të shënojë autogol

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

'Luftë' mes Barcelonës dhe Sevillës – andaluzianët bojkotuan drekën tradicionale, katalanasit shkëputën çdo marrëdhënie me këtë klub

La Liga
Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

Barcelona mposht Sevillën fal një autogoli të Sergio Ramos, rrëmben pozitën e parë në La Liga

La Liga
Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Florent Muslija i pakapshëm këtë sezon, shkatërron pothuajse i vetëm Schalken

Ligat tjera
Kalo në kategori