LAJMI I FUNDIT:

Juve i pamposhtur në këtë fillim sezoni, nuk gabon ndaj Parmas

Juve i pamposhtur në këtë fillim sezoni, nuk gabon ndaj Parmas
Festa te goli i Mandzukic ndaj Parmas (Foto: Getty Images)

Juventusi ka vazhduar me fitore në këtë fillim sezoni në Serie A, Zonja e Vjetër fitoi me rezultat 1-2 ndaj Parmas.

Reklama

Vendasit befasuan me lojën e tyre të mirë, por ishin kampionët aktual që më përvojën e tyre nuk lejuan të befasohen nga sapo të futurit në ligë.

Goli i parë erdhi nga Mario Mandzukic në minutën e dytë, ndërsa Leo Stulac në minutën e 14 goditi shtyllën nga gjuajta e lirë.

Festa e Mario Mandzukic te goli i parë në ndeshjen Parma – Juventus (Foto: Getty Images)

Pas lojës së bukur nga vendasit erdhi dhe goli, ishte Gervinho ai që shënoi në minutën e 33-të nga afërsia.

Luca Rigoni kishte rast për gol në minutat shtesë të pjesës së parë, por rrjeta e Wojciech Szczesny mbeti e paprekur.

Festa e fitores (Foto: Getty Images)

Në minutën e 58-të Blaise Matuidi shënoi golin e fitores pas asistimit të bukur nga Mandzukic.

Në minutën e 73-të Douglas Costa goditi shtyllën me një gjuajte na distanca dhe në pjesën e mbetur të lojës nuk kishte ndonjë shans për t’u përmendur.

Ronaldo ende në kërkim të golit të parë me Juven (Foto: Getty Images)

Pas kësaj fitore Juventusi vazhdon në pozitën e parë me nëntë pikë, kurse Parma në vendin e 14 me një pikë.

Zonja e Vjetër në xhiron e ardhshme luan kundër Sassuolos, ndërsa Parma ndaj Interit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Paraqitje fantastike me gola që në start te Rapid Bukuresht - dyfishohet vlera e Albion Rrahmanit

Ligat tjera
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Kalo në kategori