LAJMI I FUNDIT:

Juve dhe Napoli shprehin interesim për Manolas

Juve dhe Napoli shprehin interesim për Manolas
Kostas Manolas (Foto: Giuseppe Bellini/Getty Images/Guliver)

Juventusi dhe Napoli kanë kontaktuar me Mino Raiolan për të diskutuar rreth mbrojtësit të Romës, Kostas Manolas.

Reklama

Sipas Gazzetta dello Sport të dyja klubet janë duke i shqyrtuar mundësitë që ta transferojnë futbollistin grek.

Mirëpo, që të ndodhë kjo, ata duhet ta paguajnë klauzolën e lojtarit, e cila është në vlerë prej 36 milionë eurosh.

Të gjitha lajmet nga Kostas Manolas
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Kostas Manolas

Nga ana tjetër, vet Manolas kërkon pagë prej pesë milionë eurosh në sezon, që do të ishte shumë e lartë për Napolin, por jo edhe për Juven.

27-vjeçari luan te Roma nga viti 2014 kur u transferua nga Giallorossët për 15 milionë euro, ndërsa pos klubeve italiane atë e kërkojnë edhe Manchester Unitedi dhe Arsenali. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori