LAJMI I FUNDIT:

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura

Jurgen Klopp: Nuk kam parë kurrë një ndeshje si kjo, vendime të çmendura
Reklama

Jurgen Klopp nuk u përmbajt në fjalët e tij pas humbjes së Liverpoolit me rezultat 2-1 ndaj Tottenhamit.

“Unë nuk mund të isha më krenar për ekipin se sa sot. Unë kurrë nuk kam parë një ndeshje si kjo me rrethanat më të padrejta, vendime të çmendura”, ka thënë fillimisht Klopp për Sky Sports.


Tutje, ai ka disa fjalë për kartonin e kuq të Curtis Jones.

“Ne shënuam një autogol por jam shumë krenar. Kartoni i parë i kuq, Curtis shkel në topin dhe vazhdon tutje. Nuk ishte një ndërhyrje e keqe”, u shpreh Klopp.

Klopp gjithashtu foli edhe rreth golit të anuluar nga Luis Diaz që erdhi pak minuta para golit të parë të Tottenhamit.

“Goli i parregullt. Ai nuk ishte gol i parregullt, ata vizatuan vijat gabimisht. Topi është në mes të këmbëve të Salah dhe ata vizatuan vijën gabimisht dhe nuk e vlerësuan momentin kur Salah pasoi topin. Është shumë e vështirë të përballesh me këtë”, përfundoi tekniku gjerman.

Përkundër të gjitha këtyre ndodhive gjatë ndeshjes, Liverpool ishte shumë afër që të marrë një pikë me dy lojtarë më pak në fushë, por autogoli i Joel Matip në minutën e fundit i dha fitoren Tottenhamit.

Jurgen Klopp zbulon se çfarë i duhet Liverpoolit më së shumti momentalisht
Lexo po ashtu Jurgen Klopp zbulon se çfarë i duhet Liverpoolit më së shumti momentalisht

Pas kësaj humbje Liverpooli sheh veten në pozitën e katërt në tabelën e klasifikimit me 16 pikë të tubuara, dy më pak se lideri i tabelës Manchester City./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Moment tmerrues për gjyqtarin, i transportuar me barelë pasi u rrëzua në tokë nga lëndimi i rëndë

Ligat tjera
Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Tronditje në Gjermani: Vdiq në moshën 26-vjeçare lojtari që konsiderohej si një talent i madh

Ligat tjera
Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Ish-agjenti i FBI-së përndjek Djokovicin, është në listën e personave me “rrezikshmëri të lartë”

Tenis
Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

Kishte dështuar te Barcelona, por gjigantët e Ligës Premier janë të gatshëm të paguajnë 45 milionë euro në janar për Todibon

La Liga
Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Manchester United me 'kontratë në tavolinë' për Ancelottin - dy lojtarë e presin me padurim italianin në Old Trafford

Premier League
Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Abramovich donte të dhuronte paratë nga shitja e Chelseat në Izrael, qeveria britanike merr vendimin përfundimtar

Premier League
Kalo në kategori