LAJMI I FUNDIT:

Jurgen Klopp ndryshon planet e transferimeve pas nënshkrimit me Alexis Mac Allister

Jurgen Klopp ndryshon planet e transferimeve pas nënshkrimit me Alexis Mac Allister

Liverpooli është gati të heqë dorë nga interesimi i tyre për Mason Mount pasi vulosi transferimin e Alexis Mac Allister nga Brighton.

Reklama

Mesfushori 24 vjeçar u bë nënshkrimi i parë veror i Reds të enjten pas finalizimit të një marrëveshjeje që do t’i sigurojë Pulëbardhat një vlerë fillestare prej 50 milionë eurosh.

Megjithatë, ka shumë pak gjasa që Mac Allister të jetë mesfushori i vetëm që Jurgen Klopp do të blejë përpara sezonit 2023/24.

Kërkesa e çuditshme që Jurgen Klopp ua ka bërë tifozëve të Liverpoolit në konferencë për media
Lexo po ashtu Kërkesa e çuditshme që Jurgen Klopp ua ka bërë tifozëve të Liverpoolit në konferencë për media

Mesfusha e Liverpoolit u kritikua shumë sezonin e kaluar dhe ka nevojë për një rifreskim. Reds iu drejtuan pushimeve verore me synimin për të nënshkruar të paktën dy mesfushorë, me Mac Allister dhe Mount në krye të listës së dëshirave të Klopp.

Fillimisht, shanset e Liverpoolit për të marrë Mountin dukeshin gjithashtu të larta. Por, me yllin e Chelseat që tani synon t’i bashkohet Manchester United, Liverpool do të tërhiqet nga gara pasi ka nënshkruar me Mac Allisterin, sipas The Guardian.

Megjithatë, i njëjti raportim bën të ditur se Liverpool mund të vazhdojë të tregojë interes për Manu Kone të Borussia Monchengladbach dhe anëtarin e Nices, Khephren Thuram në javët e ardhshme për të kompletuar pamjen e tyre të re në mesfushë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Nga buja mediatike, mënyra si ndodhi dhe mesazhet e shqiptarëve: Armand Duka rrëfehet si zv.president i UEFA-s

Kombëtarja e Shqipërisë

"Sulmuesi që i ka munguar Chelseat, nuk duket si një lojtar që ka munguar për 11 muaj" - gazeta britanike me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Premier League
“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

“Fadil Vokrri” mund të mos rinovohet fare, Çeku zbulon arsyet

Përfaqësuesja e Kosovës
Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Nainggolan nuk ndryshon kurrë, ofendon rëndë Interin dhe tifozët zikaltër

Serie A

"Nuk kemi nevojë për sulmues, kemi Armando Brojën" - Pochettino beson shumë te ylli shqiptar

Premier League
Kalo në kategori