Anthony Joshua është i acaruar nga fjalët provokuese të Deontay Wilderit rreth një përballjeje të mundshme të tyre në fund të këtij viti.

Boksieri amerikan është duke i kërkuar përballje kampionit në fuqi të WBA, IBF dhe WBO, mirëpo sipas këtij të fundit kjo gjë po ndodh vetëm për marketing.

Joshua duket se është i acaruar me deklaratat provokuese të kampionit në kategorinë e WBC, duke thënë se ai vetëm dëshiron ta promovojë veten dhe jo të përballet me të.

Deontay Wilder (Foto: Harry How/Getty Images/Guliver)

“Ai (Wilder) është duke folur se dëshiron të boksojë ndaj meje qe një kohë të gjatë, por nuk po e bën atë, unë e shoh se ai ka dëshirë ta promovojë veten. Kjo është sikurse ju jeni një zyrtar nga Pepsi dhe unë e përfaqësoj Coca-Colan, nuk do të them asgjë të keqe kundër Pepsit për ta ngritur profilin tim, por ai e bën këtë gjë”, ka thënë boksieri anglez.

Wilder: Rimeçi ndaj Furyt dhe dueli madh ndaj Joshuas, do të ndodhin Wilder: Rimeçi ndaj Furyt dhe dueli madh ndaj Joshuas, do të ndodhin

“Ai flet për mua gjatë gjithë kohës, pasi dëshiron ta ndërtojë emrin e tij duke më përfshirë në gjëra koti, por unë i them se nuk do t’ia dalë”, ka shtuar më tej Joshua. /Telegrafi/